• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Węglarki 415w, 412w i c462w konwersje i druk 3D

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.354 71 3
No to jak już robimy porównania kto co ma i jakie...
Biurko jest własnego wykonania i ma te samą powierzchnie roboczą co widoczna makieta w budowie... i jest poziom niżej pod makietą (niestety jest trochę bajzlu, więc lekka "autocenzura", część widoczna w sferze mroku...).
IMG_20201001_151702.jpg

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.462 33 0
Jak się sprawuje stacja lutownicza?
Bardzo dobrze. Mam ją już jakieś 4 lata i jest ok. Uzbroić się tylko trzeba w zapasowe groty i nie ma z nią problemu. Jeśli szukasz czegoś do lutowania to polecam. Lutuje tym głównie diody SMD... czasem jakieś małe blaszki trawione. Ma cyfrowy wyświetlacz i nastawianie temperatury. Jaka jest górna jej granica nie mam pojęcia..... nigdy nie sprawdzałem, po potrzeby nie miałem. Grot ma ok 0,5mm. Czasem przydałby się cieńszy.... ale radzę sobie jak widać po moich modelach :cool:
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
@pado Zapytałem ponieważ mam taką samą i jak na niskobudżetowy sprzęt to jestem pozytywnie zaskoczony. Oryginalny grot jest tylko trochę gorszej jakości. Raz mi nawet spadła z dwóch metrów i nie wpłynęło to na jej pracę.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.462 33 0
Pytanie do znawców węglarek - gdyby taki model:
https://www.ebay.pl/itm/MTR-N-DB-AG...099663?hash=item521acf1e8f:g:vVAAAOSwT~9Whr3~
obskurnie spiłować szlifierką (czyt. odciąć nadstawki) od góry, jaki typ PKP najbardziej by to przypominało? 412?
Pozdrówka
Można by powiedzieć że tak... tylko że sprawa wg mnie wygląda ryzykownie ;) Kupno wagonu za 180 zł aby go spiłowywać by był niższy jak nasz ?? Trudna sprawa zwłaszcza że w grę pewnie wchodzi ok 3 mm plastiku. Wg mnie łatwiej zrobić model w 3D i osadzić go na klasycznej węglarce za 80 zł od Flesia. .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 87
W
Tabor 21

Podobne wątki