• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Fitamodele - H0e, H0f

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#41
Skoro jest z tym kłopocik, to postaram się pomóc, ale potrzebuję trochę czasu. Opracowanie kalek na wagony to wbrew pozorom nie takie hop-siup. No i jeszcze numery muszą być właściwe dla danego typu wagonu, a nie np. dla bardzo podobnego typu 69W, o czym pisał Marcin.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
marek1704

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#44
W przyszłym tygodniu wyślę do wszystkich, którzy złożyli zamówienia prośby o podanie adresów do przesyłki i nr telefonów i przekażę Witkowi. On będzie kontaktował się ze wszystkimi i wysyłał modele.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#47
Właśnie wjechała paczka, właśnie oglądam.
Pierwsze wrażenie jest całkiem niezłe. Czar trochę pryska, bo pudło rozjeżdża się po rogach, słupki uciekają na boki... Dramatu nie ma, micha się cieszy, ale Pan Witold musi popracować nad jakością druku (może to kwestia drukarki, może żywicy). Wózki bardzo przyjemne, kalki wyglądają ok.
Ogólnie model na 4-
 

Mitor-01

Użytkownik
Reakcje
208 1 0
#51
Kilka kolejnych zdjęć, różne malowania, masa wagonu.
 

Załączniki

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#52
Aż popatrzyłem dwa razy, czy te 20,3 to w gramach, czy w innej jednostce. Bez obciążnika nie pojedzie.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#53
Żywica jest bardzo lekka, blacha Pb gr. 1mm na podłogę załatwi sprawę. Ja w moich węglarkach zalewam taki balast w podłodze, jest minimalnie wyższa ale to praktycznie niezauważalne.
 

Sebastian Marszał

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#55
Ja w swoim wagonie wstawiłem obciążenie w postaci dwóch blach ołowiowych o grubości 0,75mm pomalowałem na kolor wiec nie widać, że jest coś włożone.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#56
Szanowni Koledzy. Węglarka wygląda bardzo dobrze, a jednocześnie jest nieskomplikowana w budowie. Do Kogo mógłbym zwrócić się aby zamówić ten model, czy do Kol. Marka 1704?
 
OP
OP
marek1704

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#60
Uwaga Uwaga.
Zauważyliśmy problem z wagonami. Ponieważ nawalił dostawca kół kupiliśmy koła jednostronnie izolowane.
Są świetne, ale mogą powodować zwarcie przez wózki i metalowe sprzęgi między wagonami.
Dotyczy to osób mających więcej niż jeden wagon.
Trzeba odpowiednio zakładać koła i ustawiać wagony na torach tak, żeby wózki złączonych wagonów nie powodowały zwarcia.
W zasadzie wszystkie nieizolowane koła powinny stać na tej samej szynie.
Od pewnego czasu wagony mają miejsce do montażu sprzęgów do pudła wagonu. Takie rozwiązanie likwiduje problem.
Może ktoś ma namiar na koła H0e (9mm) o średnicy 6,2mm, długości osi 15,1 lub 15,2 mm podwójnie izolowane.
Ja szukam, czekam na odpowiedzi, ale na razie nic się nie dzieje.
Pozdrawiam
Marek
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki