• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura UMF - modele wagonów węglarek typu 601W

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#41
Fotki wagonów w VIep. mam, zrobiłem wg. mnie bardzo dobre oznaczenia tego wagonu.
Wózki z blaszek nigdy nie będą zbyt 3D, trzeba by je odlać. Myślę nad tym. Układ hamulcowy tylko utrudni montaż, ponadto po pomalowaniu już tak go nie widać w pozycji pracy wagonu. Belki poprzeczne są tam gdzie mogą być jak sam zauważyłeś.
Zgadzam się z tym, że 601W miał dwie odmiany wózków. Niektóre wagony miała po jednym wózku z każdej partii. Poprzyglądaj się mojemu wagonowi to zauważysz właśnie taki egzemplarz.
Widać to np. na tym foto.

Dzięki za uwagi, coś to może jeszcze się uda poprawić. Jeśli odleję wózki aby były bardziej przestrzenne to już tylko z wydruku 3D.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#42
Wózki od zewnątrz są OK, moim zdaniem jedyny ich poważniejszy mankament to płaskie maźnice zestawów kołowych. Uważam że powinny być bardziej stożkowe i nieco bardziej wystające.

Rozumiem konieczność ograniczenia szczegółów układu hamulcowego, wynikającą z przyjętej technologii wykonania całych wózków, ale może udałoby Ci się jednak do nich dorobić chociaż fragment tego układu od czół wózków. To już naprawdę byłby wyraźny postęp, bo strony czołowe wózków są najbardziej widoczne z pozycji oglądającego, stąd myślę że tym tematem warto się jeszcze zająć.

Poza tym naprawdę gratuluję ładnego, udanego modelu!
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#43
Jeśli model ma być statyczny to można wykonać bardziej rozbudowana instalację od strony środka wagonu. Jednak jeśli wózki mają pracować w takim zakresie jak teraz tj. wagon przejedzie po wszystkim to nic nie może im utrudniać ruchu. Ten wagon to kompromis.
Zauważ, że nawet podłużnica ma wcięcia na koła bo wózek musi się sporo obracać, znacznie więcej niż w oryginale.
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#44
Ranger, trochę nie na temat - czy przewidujecie może w najbliższej przyszłości 17W (w H0 oczywiście)?
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#46
Myślę, że popyt byłby spory... Czy są gdzieś dostępne fotki tego wagonu w TT, bo na Waszej stronie nie widzę?
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#54
Można zamawiać sety do montażu jak i gotowe węglarki 601W. Mam już nowe kalki z epoki VI oraz V (dwie wersje, PKP Cargo oraz wagon ochronny). Z każdej epoko min. 3 różne numery.
Zapraszam do zamawiania.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#56
Wagony już dostępne, można zamawiać gotowe jak i zestawy. Węglarki dostępne w malowaniach z VI ep. PKP Cargo, V ep. PKP Cargo oraz Vep - "Wagon ochronny".
Wagony PKP Cargo z VIep. mają dostępne kalki w wersji kremowej i białej.
Zapraszam wszystkich na PW.
 

Załączniki

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#57
Dzisiaj węglarki poszły do trawienia. Będę dostępne po 14 listopada.
Jeśli ktoś chce jeszcze zamówić to zapraszam, jestem w stanie zwiększyć ilość zamówionych blach.
 

Podobne wątki