• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wątpliwość związana z wagonami ROBO

EN57Forever

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam, nabyłem ostatnio na giełdzie modelarskiej wagony TLK w niebieskim malowaniu. Są to dwa wagony 111a. Moje wątpliwości dotyczą tego czy Robo rzeczywiście wykonało taki wagon. Moją uwagę przykuło jeszcze to, że pudełko jest po wagonach TLK w takim pomarańczowym malowaniu. Czy moje wagony mogą być przemalowankami, czy może ROBO wykonało takie wagony. Chce jeszcze , że nie jest to wagon TLK wykonany przez tilliga ponieważ wagon tlk tej firmy to bautzen 84.
robo tlk.jpg
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#12
To już wiesz kogo unikać :ROFL: Za pierwsze chciał na giełdzie w Sosnowcu po 6 stów za sztukę :ROFL::ROFL: A jak go wyśmiałem to mi powiedział: "Panie ja jestem Robo, sam je robiłem" A Robo stał przy swoim stoisku 10 metrów dalej :rolleyes:
To on tak bezczelnie podszywa się pod Robo? Dobrze, że to napisałeś, trzeba to powiedzieć Robo, bo może przez to wyjść niezły cyrk.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
#21
Ale w czym jest problem? Robo wydał różne wersje tego samego modelu, bo były różne wersje oryginału. A to, że wykorzystał nie sprzedane modele innej wersji i je przemalował, a nie użył "świeżych" wyrobów, nie ma chyba większego znaczenia? Uczepiliście się słowa "przemalowanka" i klepiecie trzy po trzy. To (nomen-omen) dziecinada. Jeżeli ktoś (nawet znany nam sprzedawca "moniczka") przemalował model na inną wersję takiego samego oryginału, jaka istniała w rzeczywistości, to co jest w tym złego? Co innego, gdy przemalowany model nie odpowiada rzeczywistemu pojazdowi, ale trzeba to wyraźnie powiedzieć. Sam fakt przemalowania nie może być powodem krytyki.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#22

http://forum.modelarstwo.info/threa...pu-104a-110a-111a-112a-113a.25969/post-766467

Co innego, gdy przemalowany model nie odpowiada rzeczywistemu pojazdowi, ale trzeba to wyraźnie powiedzieć.
Chodzi przede wszystkim o podział między 1 i 2 klasą. W tych wagonach była to linia pionowa, bez żółtej kreski. Nie było też "trumienki". Zdjęcie oryginału jest na poprzedniej stronie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
#23
Robo wydał też inne wagony 1/2 kl., które były zrobione przez przemalowanie nie sprzedanych modeli, więc jak się coś krytykuje, to warto napisać konkretnie o co chodzi, a nie tylko, "że przemalowanka". Nie będę powtarzał, tego, co napisałem w poprzednim wpisie, warto to uważnie przeczytać. Każdemu zdarzają się błędy i wtedy można to skrytykować, ale zawsze konkretnie. Ja mam wrażenie, że słowo "przemalowanka" stało się synonimem kiepskiego wyrobu, a nie zawsze tak jest.