• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wątek warsztatowy, pojazdy PRL u i inne

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Bawię się malowanie modeli samochodów już ponad rok, czas pokazać co mam "na warsztacie" ;)
Wciąż się uczę szpachlowania, modele Igry mają sporo jam skurczowych, nierówności:
a1.jpg

Ponieważ nie lubię gołego plastiku, większość modeli maluję. Jako podkład stosuję surfacera rozcieńczanego levelling thinnerem. Czasem też celulozowego podkładu w spreju ze sklepu typu "wszystko za funta" - ale stosowanie wymaga to większej uwagi.. Tutaj modele w surfacerze:
a2.jpg

Zapodkładowane wczoraj, a dziś malowałem na niebiesko:
a3.jpg
a4.jpg

Bezbarwny jutro, niby farba sucha już, ale miałem już przygody z powodu braku cierpliwości ;)
Zamierzam od tej partii zajmować się też wnętrzami, choć wcześniej nie przywiązywałem do nich wagi.
cdn
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#3
Całkiem fajnie to wygląda. Teraz przydałoby się wnętrze malnąć na inny kolorek, kierownicę i deskę rozdzielczą na czarno itp i będzie super.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#4
A nie możesz malowac od razu lakieramy w połysku żeby uniknąc potem bezbarwnego?
Ja nie lubię się "bawić" połyskiem bezbarwnym.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#5
Ale bajzel na tym stole prawie taki jak u mnie ;):D
Po prostu za małe te stoły i biurka ;)
Całkiem fajnie to wygląda. Teraz przydałoby się wnętrze malnąć na inny kolorek, kierownicę i deskę rozdzielczą na czarno itp i będzie super.
Wnętrze będzie malowane, malowałem błotniki i jeszcze nie było sensu używać taśmy.
A nie możesz malowac od razu lakieramy w połysku żeby uniknąc potem bezbarwnego?
Ja nie lubię się "bawić" połyskiem bezbarwnym.
Akurat niebieskie mam matowe (mieszanki własne) ale na błyszczące też zawsze nakładam sidolux. Akryle strasznie ciągną washa - brudzą się i źle wyglądają jeśli nie zabezpieczę bezbarwnym.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#11
Dzisiaj malowałem na czerwono i pomarańczowo ;)
Zastanawiam się nad kolorem ramy i zderzaków w Tatrach. Ze zdjęć na google wynika że większość jest czarna, inne kolory prawie nie występują i nie wiem czy jednej ramy nie zrobić na szaro czy obydwie na czarno malować?
a5.jpg

A tu pierwszy model samolotu który skleiłem od czasów podstawówki i pierwszy który malowałem. Czeka na kalki i brudzenie. Prezent dla kolegi. Na forum nie ma jeszcze działu samolotowego ;) więc wrzucam tutaj, mam nadzieję że nie przeszkadza:
a6.jpg
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#14
OK, jedna rama będzie szara, dzięki ;)
Wnętrza pomalowane i zwashowane:
a7.jpg

Wash który używam to farba artystyczna rozrobiona płynem do zapalniczek.
I kolejne kolory ;)
a8.jpg
a9.jpg