• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wątek warsztatowy, pojazdy PRL u i inne

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#24
Tatry świetne, ale i ta Avia z Iglopolu wygląda bardzo ciekawie. Przyłączę się do prośby o lepsze foty modeli.:)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#25
Postaram się o lepsze fotki, nawet wylicytowałem sobie nowy aparat, ale jeszcze nie doszedł :/
VW T3 już gotowy - można zobaczyć w temacie "osobówki schyłku prlu"
A wczoraj wieczorem męczyłem wanienki ;) Liczę na konstruktywną krytykę:

a13.JPG
a14.JPG
a15.JPG


Osobiście uważam że czerwona jest już ok, a srebrną jeszcze dużo czeka ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#26
Jak wanna jest w innym kolorze niż srebrny to w środku przy użytkowaniu raczej nie powinno być farby gdyż najczęściej jest ona zdarta do gołej blachy lub bardzo mocno zajechana.
Czerwona jest najbliżej ideału.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#27
Waloryzacja ciekawa. Popieram Marcina, przy kolorowych kiprach to środek z reguły jest zupełnie bez farby. No może trochę w narożnikach.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#30
Wanienki już gotowe i modele trafią zaraz do odpowiedniego tematu ;)
Kombinuję nad ładunkami do wywrotek:
ladunek.JPG

I zabieram się za rozbieranie tych modeli:
specj.JPG

Będzie sporo roboty z mercedesem i transitem, ale lubię wyzwania ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#34
Ciekawy pomysł z ładunkiem. Życzę powodzenia w rozbieraniu i czekam na fotorelacje z przeróbek.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#35
Czas na mały update ;)
Modele wykąpane w płynie hamulcowym. Szpachla na dziurach po kogutach. W Transicie oszlifowałem ślady po formie, usunąłem wycieraczki, powiększyłem przednie i boczne okna, powycinałem okolice reflektorów, i ze szpachli uformowałem nowe, mniejsze wloty powietrza (wlotów nie widać niestety, bo zdjęcie robione po ciemku).
transit1.JPG
transit2.JPG
transit3.JPG

Mercedes został brutalnie rozebrany, zbędne elementy usunięte, nowe wnętrze ulepione i linie podziału zostały z wypukłych zmienione na wyryte. Pierwszy raz ryłem linie podziału, i nie spodziewam się super wyglądu ;) Przypuszczam że po położeniu podkładu będzie widać jeszcze sporo do poprawek:

mb1.JPG
mb2.JPG
mb3.JPG
mb4.JPG


I ostatnia Avia już prawie gotowa. Jako blachę ryflowaną użyłem fragmentów blistra po tabletkach:

b1.JPG
 

Korzonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
130 0 0
#37
Jak przewijałem temat na dół i zobaczyłem tak szybko te ładunki do wanien, to pomyślałem: "na co mu kanapki z pasztetem" :D Ale fajnie to wygląda. Jako, że jestem fanem wszelkiego laweciarstwa to mojego faworyta znasz :) Ale czekam także na iveco :)
 

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
Nieraz warto kupić jakiegoś staruszka na Allegro za kilka złotych i zrobić z niego nieźle wyglądający model.
Pomyśl o przeźroczystych szybach w Mercedesie bo z tymi niebieskimi może wyglądać dość sztucznie. Czekam na kolejne relacje (y)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#40
Dzięki za zainteresowanie ;)
Jak przewijałem temat na dół i zobaczyłem tak szybko te ładunki do wanien, to pomyślałem: "na co mu kanapki z pasztetem" :D Ale fajnie to wygląda. Jako, że jestem fanem wszelkiego laweciarstwa to mojego faworyta znasz :) Ale czekam także na iveco :)
Niestety "kanapki z pasztetem" okazały się kiepskim pomysłem. Chciałem mieć uniwersalne ładunki na gąbce, które można włożyć do dowolnego modelu, ale po wyschniciu nie nadawały się do użycia :/
Nieraz warto kupić jakiegoś staruszka na Allegro za kilka złotych i zrobić z niego nieźle wyglądający model.
Pomyśl o przeźroczystych szybach w Mercedesie bo z tymi niebieskimi może wyglądać dość sztucznie. Czekam na kolejne relacje (y)
Trochę mam takich starszych, kiepskich modeli i coś z nimi trzeba zrobić. A przy okazji nauczyć się tego czy owego. Szyby od początku planowałem bezbarwne, a niebieskie i tak połamałem przy rozbieraniu - najbardziej poklejony model jaki rozbierałem ;)

Modele już w podkładzie, jutro malowanie:
mb5.JPG

Wyszło lepiej niż się spodziewałem :) Klapę transita pomalowałem jeszcze jedną, grubą warstwą surfacera (już po zrobieniu zdjęcia) Jutro wypoleruję.
No i Karaś już gotowy. Choć myślę o dodaniu sadzy przy wydechach i srebrnych odprysków suchym pędzlem.
karas1.JPG
karas2.JPG