• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowy obrotowy most w Rybinie H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
Wszystko jest z głowy, bo głowa steruje rękami, które w tak mistrzowski sposób odwzorowują w miniaturze rzeczywistość. :)
Swoją drogą wyszło mi wyjątkowo wazelinowe zdanie :)
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
To zdjęcia chyba niedługo będzie do powtórzenia w 1:87 ;)

Przechwytywanie.JPG

Pociąg osobowy z Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny przejeżdża przez most obrotowy nad Szkarpawą.
Rybina, lata 90. XX wieku.

Fot. Piotr Gajkowski
Źródło: "PKP Kurier" z lutego 1996 r.
 
OP
OP
Z
Nie. Menisk ktory jest ogromny przy preparatach udających wodę wszystko zepsuje. Przy brzegach wciagnie "wodę" w zielsko i będzie wyglądać do dupy. Przetrenowane na moście na Luciąży.
 
Reakcje
4.111 416 99
Dno robisz ze zwykłego piasku i jakichś 'otoczaków' gdzie niegdzie, czy to jakiś typowo modelarski materiał (np. Faller, czy coś...)? Można prosić fotkę z bliższa na te kamyczki?
Nie. Menisk ktory jest ogromny przy preparatach udających wodę wszystko zepsuje. Przy brzegach wciagnie "wodę" w zielsko i będzie wyglądać do dupy. Przetrenowane na moście na Luciąży.
Ciągnę temat bo też niedługo będę lał... Czy można więc prosić o poradę jak to "obejść" ten cholerny menisk? Po wyschnięciu dosypać imitacji piasku przy tym menisku, a zieleń sadzić na wyschnięte, czy co?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Z
Kuriozalnie ten menisk jest w odwrotną stronę niż narysowałeś - jest wklęsły☺ zasysa wodę do góry. ... wciąga na zielsko tak jakby fala sie wylala ☺Ja używam tylko naturalnych materialow. Mam odsiane kilka gradacji piasku w kilku kolorach i żwirków i kamyczków. Dziś rano odebrałem paczuchę z piaskiem od @Piotr M - zajebisty material! Wieczorem wypróbuję.
 
Reakcje
4.111 416 99
Kuriozalnie ten menisk jest w odwrotną stronę niż narysowałeś - jest wklęsły☺ zasysa wodę do góry. ... wciąga na zielsko tak jakby fala sie wylala ☺Ja używam tylko naturalnych materialow. Mam odsiane kilka gradacji piasku w kilku kolorach i żwirków i kamyczków. Dziś rano odebrałem paczuchę z piaskiem od @Piotr M - zajebisty material! Wieczorem wypróbuję.
OK, ja nie mam doświadczenia w laniu wody, dlatego pytam (wiem tylko, że jest menisk wklęsły i wypukły :) ) Teraz przynajmniej wiem jakiego menisku/meniska (?) się spodziewać :D
...czyli problem jest tego typu:

mw.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Z
Przepięknie zobrazowane :) dodam foto z innego mojego mostu z efektem który jest nie fajny... podobnie "woda" zachowuje się na brzegach...włazi na wszystko...

Napisał mi @Maslo :
"http://agtom.eu/sztuczna-woda/326147-zywica-klar-e-15kg.html
Przy Tym tego nie będziesz mieć, bardzo rzadkie to , i schnie 24h"



Ja tą wodę kupiłem już w zeszłym roku :) i będzie efekt podciągania do góry taki sam jak na innych wodach, sprawdzałem już na kilku testowych akwenach. Pierwszą miałem produkcji Novol...a ta to chyba to samo ale pod inna nazwą.

20171018_174406.jpg

Mam do wylania ok 5,5l wiec testowałem trzy specyfiki, Klar E jest fajny ale trochę nienaturalny taki absurdalnie przeźroczysty.... taka jedyna wada natomiast ma najmniejszy skurcz i jest mega rzadki potem jest twardy dużo bardziej niż woda woodlanda/fallera czy polaka. Robi się też trochę ciepły.. ale to bez znaczenia.
Przy odpowiednim zabarwieniu dna wygląda super.I relatywnie litr takiej wody jest chyba najtańszy.
No cóż leję jutro....

20171018_134841.jpg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki