• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowy obrotowy most w Rybinie H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
Z
Na maj na spotkanie w Stegnie będzie gotowy. Dojedzie jeszcze budynek i gospodarstwo za nim wzdłuż toru od strony Nowego Dworu, dwie skrzynki z żeberkami ochronnymi i semaforami. A docelowo jeszce jedna skrzynka z przystankiem w Rybinie.
 
OP
OP
Z
Słupy obijacza z jednej strony już stoją. Budynek gospodarstwa po strnone wagonu w drodze, podobnie jak naprężacze od WmModel'a. Chyba wiecej nie zdążę zrobić przed Istebną.

20161028_200058.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Taki mały mikrowyłącznik a ile frajdy ☺ nie obrócisz mostu to nie przejedziesz - takie ZRK by Zvolack. Wyłącznik zasila lub nie tory na przyczółkach. Przy wagonie i zaraz po drugiej stronie mostu staną naprężacze i korby do sterowania semaforami wjazdowymi. Póki co dodałem oznakowanie przy torach i słupki hektometrowe.

20161102_132415.jpg

20161031_161823.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z

Zv

Gość
@r-mik to jest zabezpieczenie a jako takie ma być przedw wszystkim skuteczne. I takie jest. Jeśli ktoś się zagapi, przejedzie semafory, poprzekłada wajchy a nie obroci mostu to ma umrzeć cichutko bez dźwięku i nie wlecieć mi do rzeki... i to jest bezpieczne rozwiązanie bo niezależne od DCC. Taki ostrzegawczy strzal w tył głowy ☺
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
Tylko zeby mikrostyk wytrzymal prad zasilajacy tabor. Te wedlug danych katalogowych sa na prad okolo 50mA a lok potrafi i z pol A pobrac.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
@Alana celna uwaga. Nie znalazłem danych do tego konkretnego mikrostyku więc pozostała mi tylko próba organoleptyczna która wykazała: lekkie grzanie wyłącznika przy 0.25A, smrodek przy 0,65A i całkowite zniszczenie przy 0,8A Zakładam że na moście będzie nie więcej niż jedna lokomotywa :) czas przejazdu ok 6 - 8 sekund. Powinien wytrzymać :)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Mrr podoba mi się. Jak ten co wsadziłem się nie sprawdzi to wymienię. Tymczasem dodalem II stopień zabezpieczenia przeprawy.

20161102_212013.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
@r-mik to jest zabezpieczenie mojej skrzynki, po modułach nie jeżdżą maszyniści z uprawnieniami więc takie ukryte zabezpieczenie zastępuje klucze na rozjazdach i korbę w moście :p
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Obiecałem pokazać moj patent na słupy. Ostrogi wycięte laserem z twardej tektury, sklejone i pomalowane. Otw pod druty też zrobił laser. Słupy to 2mm orzechowy kołek kupiony na alledrogo a poprzeczki trawione z blach wg patentu Michala Acida. Izolatory kilka razy pomalowane białą farbą. Elementy ostrogi wycięte laserem można kupić u Kotebiego
www.swiatmodeli.eu/pl/p/Szczudla-zelbetowe-do-slupow-drewnianych-/4006


20161104_145802.jpg
20161104_150459.jpg
20161104_155622.jpg
20161104_191907.jpg
20161104_192638.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki