• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowy obrotowy most w Rybinie H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
Wydaje się być mocno "przeskalowana", o ile można to tak nazwać. Z wielu ujęć tej rzeki widać, jakby woda w niej niemal stała, może nie warto na siłę tego odwzorowywać...?

Ewentualnie w zgodzie z paroma zdjęciami i filmami mocno zarosnąć rzekę i brzeg :p
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Widzisz zdjęcie wody pod dużym kątem i z dużym skrótem perspektywy, z góry to mega spokojna rzeka. Zrobię foty "za dnia" :)
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Wiem że powinno się dążyć do perfekcji, ale nie popadajmy w paranoję, modelarstwo to też sztuka kompromisów.
Żeby chociaż 10% fachowców tego forum potrafiło zrobić to co Ty byłoby dobrze.
Dla mnie jest bomba (y)
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
Na rzekach żeglownych woda jest gładka jak tafla na jeziorze. Jak są jakieś fale to pochodzą od wiatru, a nie od nurtu wody. Te poprzednie fale byłyby dobre, jakby postawić obok ludzi którym wiatr porywa kapelusze... :D Po poprawkach jest dużo lepiej.
 
Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Wyszło jak wyszło.. nie bylem zadowolony, trzeba było zastosować pewien trik.. wszystko pokażę,]
Wyszło tu słowo niecenzuralne i tyle. Rozumiem, że ten trik, to coś więcej niż robiła Pani Katarzyna tym specyfikiem Vallejo?
Jedyne zastrzeżenie, to mogłeś w tych próbnych wylewach popróbować z barwieniem na zielono, Tuga taka przeźroczysta niestety nie jest, ale i tak jest super.
Jest przynajmniej na kim się wzorować i próbować osiągnąć taki poziom.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Fajne lecz w naszej skali zupełnie nieprzydatne. Woda zupełnie inaczej wyglada w 1:35 i w1:87 rzekłbym że różnice są bardzo głębokie. Dopiero wróciłem z wyjazdu wiec moje uwagi do tego co zrobić musialłem na Rybinie napiszę już jutro.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Weranda budynku wymieniona na wypalaną laserem z forniru, prezentuje się dużo lepiej niż wycinana ręcznie. Stare już mam paluchy i niedokładne.. Kiedyś to wiadro wody podnosiłem na tym no... wiesz. Teraz kolana nie wytrzymują... Starość

20171115_114028.jpg


20171115_114001.jpg
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Chciałbym się do czegoś przyczepić bo powiem szczerze że zachwycony nie jestem. Jest bardzo ładny, ładnie i czysto wykonany. Ale... no właśnie sam nie wiem co. Nie ma tej duszy. Chyba za idealny.
Albo to ja się starzeje i zrzędzę.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Jak stanie na makiecie i troszkę zyska patyny bedzie lepiej. Teraz wyrwany z kontekstu faktycznie wygląda hmm dziwnie. Otoczenie też musi być realne modelowe. Poczekaj na kwiatki w donicach na parapetach :)
20171111_095621.jpg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki