• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowy obrotowy most w Rybinie H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
Z

Zv

Gość
#29
Taka mala soczewka w aparacie a jak pieknie oszukala wytrawnych modelarzy.... Skrzynki sa tak ja na rysunku na pierwszej fotce. Tor jest w poziomie. Dopiero na skrzynkach ktorych jeszcze nie ma bedzie piął sie do góry. Skrzynki wypala Kpt.Nemo i w kpl dołącza nogi. Zamowilem dwusystemowe 1100/1300 ale chyba czas konsekwentnie stosowac tylko Fremo std.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#31
Do pracy absolutna kicha!! Ja do pracy ustawiam na 110, mam taką konstrukcję na stałe pod ścianą i tylko kładę na niej skrzynki.
 
OP
OP
A

AJ

Gość
#32
To odemnie taki dodatkowy "motywator", chociaż on chyba niepotrzebny ;)

Clipboard01.jpg


Tylko jak to będzie wyglądać jak zestawicie skrzynki - za Lisewem zaraz będzie Rybina?
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#34
Popatrz na rzut boczny skrzynek.
Ale gdzie? Nie widzę żadnego rzutu bocznego skrzynek. Rysunek na początku wątku zawiera jedynie rzut boczny mostu, bez nasypów do niego prowadzących.

Taka mala soczewka w aparacie a jak pieknie oszukala wytrawnych modelarzy.... Skrzynki sa tak ja na rysunku na pierwszej fotce. Tor jest w poziomie. Dopiero na skrzynkach ktorych jeszcze nie ma bedzie piął sie do góry.
Z tego co pamiętam tor idzie z obu stron pod górkę do samego mostu. Czyli na obu modułach bocznych powinno być już wzniesienie. Poniżej zdjęcie pokazujące ten fragment z jednej strony.

02033074a.jpg


Tylko jak to będzie wyglądać jak zestawicie skrzynki - za Lisewem zaraz będzie Rybina?
No dla przyzwoitości Zwolak powinien zrobić jeszcze chociaż Nowy Dwór Gdański. ;-)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#35
To wzniesienie doskonale imituje ukształtowanie skrzynek :) taki był zamiar robienie tam podjazdu mija się z celem bo optycznie i tak już jest "pod górkę" :) Most doskonale wpisze się w skrzynki Andrzeja które Marcin uratował. A Zaniemyśl połączy Średzką kolej z Żuławską tylko wtedy do kompletu do pokazania nadaje się tylko Annopole chłopaków ze Środy, mój most z Przygłowa, kawałek Przybrodzina Sello i Ostrowy już jak będą skończone bo reszta to nanibowe stacje i skrzynki szlakowe ... A co do Nowego Dworu... żebyś się nie zdziwił - pisze sobie z takim jednym trochę znanym gościem (jak będzie chciał to się sam ujawni) o komercyjnym wykonaniu dla niego stacji albo Nowy Dwór albo ... Sompolno. Pewnie przed końcem roku wykluje się co będę dla niego robił.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#36
(..) bo reszta to nanibowe stacje i skrzynki szlakowe (...)
To już Cichutka, skrzynki z Torunia, Swojczyce oraz Staszewko są be? Jest nam smutno, chlip, chlip .... ;)
Most elegancko się zapowiada. Nie pytam, czy będzie się obracał, zapytam jak będzię się obracał. Silnik czy ręczny mechanizm?

Aha i dodajmy, że z makiet opartych na realnych stacjach dojdą już niedługo Nieborowice Sebastiana i coś tam jeszcze, ale to już niech autorzy się wypowiedzą.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#37
Nie są be w zadnym wypadku. Marcin napisał o zestawianu skrzynek z Żuławskiej a ja dodalem Sredzka z realnych koleji. Nieborowice, Zalesie, Cisna i Środa Miasto to sa stacje w budowie o ktorych wiem. Problem jest inny. Jeżdżąc taborem naszych produkcji czyli 3Aw weglarki i transportery Marcina stare rozjazdy roco nadaja se tylko do jazdy na wprost. Dlatego Cichutka bedzie przekuta. Ale o tym w innym watku bedzie.
Most będzie obracany jak prawdziwy pokretlem na srodku z ta sama iloscia obrotow co w realu.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#39
Korbka bedzie jak w oryginale na stale na moście ☺ dumam jeszcze tylko nad uzależnieniem dostępu do niej od ułożenia rozjazdow przed mostem. Wiesz taki max real ☺
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki