• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm. Wąskotorowy obrotowy most w Rybinie H0e

Zvolack

Moderator
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Wyszło jak wyszło.. nie bylem zadowolony, trzeba było zastosować pewien trik.. wszystko pokażę, tymczasem stan obecny ale nie wiem czy ostateczny.
Woda... temat rzeka... :D

DSC01597.JPG

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Wydaje się być mocno "przeskalowana", o ile można to tak nazwać. Z wielu ujęć tej rzeki widać, jakby woda w niej niemal stała, może nie warto na siłę tego odwzorowywać...?

Ewentualnie w zgodzie z paroma zdjęciami i filmami mocno zarosnąć rzekę i brzeg :p

zdeniu

Znany użytkownik
Wiem że powinno się dążyć do perfekcji, ale nie popadajmy w paranoję, modelarstwo to też sztuka kompromisów.
Żeby chociaż 10% fachowców tego forum potrafiło zrobić to co Ty byłoby dobrze.
Dla mnie jest bomba (y)

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Na rzekach żeglownych woda jest gładka jak tafla na jeziorze. Jak są jakieś fale to pochodzą od wiatru, a nie od nurtu wody. Te poprzednie fale byłyby dobre, jakby postawić obok ludzi którym wiatr porywa kapelusze... :D Po poprawkach jest dużo lepiej.

Ostatnio edytowane:

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Donator forum
Świetnie to wychodzi!

Zawsze się zastanawiałem czemu dużo ludzi wylewając rzeki i tym podobne nie robi w nich żadnej roślinności. Wodorosty na dnie jakieś, przynajmniej tu i ówdzie.

Zbyszek

Zajebistość roku
Wyszło jak wyszło.. nie bylem zadowolony, trzeba było zastosować pewien trik.. wszystko pokażę,]
Wyszło tu słowo niecenzuralne i tyle. Rozumiem, że ten trik, to coś więcej niż robiła Pani Katarzyna tym specyfikiem Vallejo?
Jedyne zastrzeżenie, to mogłeś w tych próbnych wylewach popróbować z barwieniem na zielono, Tuga taka przeźroczysta niestety nie jest, ale i tak jest super.
Jest przynajmniej na kim się wzorować i próbować osiągnąć taki poziom.

Zvolack

Moderator
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Fajne lecz w naszej skali zupełnie nieprzydatne. Woda zupełnie inaczej wyglada w 1:35 i w1:87 rzekłbym że różnice są bardzo głębokie. Dopiero wróciłem z wyjazdu wiec moje uwagi do tego co zrobić musialłem na Rybinie napiszę już jutro.

Zvolack

Moderator
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Weranda budynku wymieniona na wypalaną laserem z forniru, prezentuje się dużo lepiej niż wycinana ręcznie. Stare już mam paluchy i niedokładne.. Kiedyś to wiadro wody podnosiłem na tym no... wiesz. Teraz kolana nie wytrzymują... Starość

20171115_114028.jpg

20171115_114001.jpg

popowe

Znany użytkownik
Chciałbym się do czegoś przyczepić bo powiem szczerze że zachwycony nie jestem. Jest bardzo ładny, ładnie i czysto wykonany. Ale... no właśnie sam nie wiem co. Nie ma tej duszy. Chyba za idealny.
Albo to ja się starzeje i zrzędzę.

Zvolack

Moderator
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Jak stanie na makiecie i troszkę zyska patyny bedzie lepiej. Teraz wyrwany z kontekstu faktycznie wygląda hmm dziwnie. Otoczenie też musi być realne modelowe. Poczekaj na kwiatki w donicach na parapetach :)
20171111_095621.jpg