• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Wąskotorowe WM-MODELe

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#1
A zaczęło się od nieco przypadkowego kupienia Lxd2 :D

Po kilku dniach zmagań z komputerem: zachciało :mad: mi się nowego systemu... programów... itp. pierdół zajmujących niepotrzebnie czas... zamiast zająć się tym co lubię :)

Pierwsza rzecz do zmiany w lokomotywce to nowa płytka ze sterowaniem światełek, tak mniej więcej wygląda:
DSC_2777-1.JPG

Mniej więcej, bo to wersja "pokazowa", działająca jest w tle :) Dojdzie jeszcze nieco kabelków :) Nie tyle co w tej działającej, ta ma jeszcze pępowinę do programatora ;)
Umie wyświetlić pociągowe, manewrowe oraz przyciemnia/rozjaśnia światło, a po wyłączeniu F0 wyświetla jeszcze stałe manewrowe, jakby maszyniście nie chciało się ruszać d... :D Czerwone odpuściłem sobie.

Wolne pole od przodu jest na dekoder dźwiękowy, będzie MX648. Nawet mały kondensatorek do UPS się zmieści ;)

Taki belejaki filmik jak to działa :niepewny:

Podmieniłem filmik :p
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#2
Przyjechały dziś nowe blaszki więc w ramach szeroko pojętego relaksu ciąg dalszy prac przy lokomotywce :)
Wywaliłem te badziewne imitacje wentylatora i siatki :confused:
DSC_2704-1.JPG

Nowy wentylatorek wygląda mniej więcej tak, ruchomy oczywiście :D
DSC_2846-1.JPG

DSC_2854-1.JPG


W realu:
DSC_2615-1.JPG


A nowa siateczka się dopiero robi ;)
DSC_2849-1.JPG


:D
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#5
Tylko że przy takiej filigranowej siateczce powinieneś jeszcze wymienić przeskalowane poręcze, ale to pociągnie za sobą konieczność wymiany równie przeskalowanych klamek. No a mając już skalowe klamki wstyd się będzie pokazać z uproszczonymi ramkami reflektorów... ;-)
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#7
Zobaczymy... po kolei :D

Tak to wyszło... krzywo trochę ... ale tylko pod lupą :p Zapomniałem pocynować tę obręcz przed wyplataniem :confused:
DSC_2868-1.JPG
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#8
W realu:
Tak to wyszło... krzywo trochę ... ale tylko pod lupą :p Zapomniałem pocynować tę obręcz przed wyplataniem :confused:

No masz pełen realizm ! Bo przecież ta w skali 1:1 , też jest krzywa i .... Super i gratuluję zegarmistrzowskiej cierpliwości w "tkaniu siateczki"
Mogłeś użyć gotowej np. takiej . Ale satysfakcja za zrobienia czegoś samemu jest jednak bezcenna.
001.JPG
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#9
Eeee, tam... ta Twoja siatka jakaś taka... grubaśna jest :p
A szczerze pisząc, to w temacie skalowości bardziej niż poręcze i klamki bardziej wk... mnie te fabryczne wycieraczki ;)
Będą takie:
DSC_2871-1.JPG

Oczywiście takie jak ta z prawej strony :D

Swobodna, blaszkowa wariacja na temat takiej, wziętej z Lxd2 z Rud:
DSC_2638-1.JPG

:)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#11
Zdaje Ci się :ROFL:
Pewnie zmyliła Cie ta rurka w mocowaniu ;)
Po prostu emeryci już tak mają, percepcja i w ogóle nie takie jak kiedyś :( zamiast drucika 0,3mm wziąłem rurkę 0,3mm :confused:
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#14
Trąbka badziewna, widać podział formy ;)
Poręcze wokół wentylatora, nie dość, że grube to jeszcze włażą w jakieś wielkie otwory w kadłubie.

Postaraj się Władziu :D
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#16
Za nim wszyscy zainstalują siatki w swoich Lxd2 - czasami zamiast siatki była kratka. Niestety, moja dokumentacja w tym zakresie jest zbyt uboga, aby pokusić się z jakieś uogólnienia - może ktoś zna jakieś prawidłowości w rozkładzie kratek? Ale najlepiej przerabiając model dysponować zdjęciem oryginału.
 

Załączniki

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#19
Super siateczka i super narzędzia, ale za wysyłkę to sobie nieźle liczą... taniej mnie wyjdzie pojechać tam, a przy okazji jeszcze znajomych w Görlitz odwiedzić.
 

Podobne wątki