• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowe wagony PKP w ofercie sklepowej

OP
OP
garou
Reakcje
4.111 416 99
#3
Jak jest napisane wyżej seria limitowana 100 szt.
Dodam, że to kooperacja PMT/technomodel. Cena 260zł trochę boli, ale co zrobić....
Już można zamawiać w sklepie Lokomotyw. Kto pierwszy, ten lepszy.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#4
Wooowww... i teraz opinia kolegów? Czy to fikcja? Czy realny model? No doczekaliśmy się chyba pierwszego seryjnego modelu H0e pkp?
Nie jest to absolutnie żadna fikcja ! wagon z przydziału gnieźnieńskiego, wcześniej września. Pocięty w 1993 roku w Gnieźnie. Książka M.Torzewskiego sie kłania.
 
Reakcje
757 6 0
#8
Z tego co wiem, wagon ten doczekal sie nawet 12-cyfrowego numeru. 00-15 124 6500-4. Nie wiem jak wyglada czolo modelu PMT. Zakladam ze tak w odpowiednikach modelu DRG czy tez DR. Na PKP sciany czolowe i boczne zostaly nieco zmodernizowane/dopasowane do pzeznaczenia wagonu. Na scianach czolowych zamontowano po 2 katowniki (saski mial tylko jeden centralnie), a na scianach bocznych zaslepiono 2 klapy, a w miejscu 2 pozostalych zamontowano okna z kratami. Nie wiem kiedy dokonano tych zmian.
Pozdrawiam
 
OP
OP
garou
Reakcje
4.111 416 99
#10
No tak tam jest tylko sam fejs. Trochę dziwne że w tych czasach sklep nie ma oficjalnej strony no ale to kosztuje.
W każdym bądź razie na fejsie można by rzec chyba jest z nimi najlepszy kontakt. Na wiadomości (fejsowy messenger) odpowiadają po 5 minutach świątek piątek, czy niedziela... :) Zamawiałem tam kilka rzeczy i nigdy nie było problemu. No ale fakt - trzeba chyba mieć konto na fejsie by się tam z nimi kontaktować. Wyżej podałem telefony. To też dobry kontakt przecież.
[DOUBLEPOST=1507708017,1507707409][/DOUBLEPOST]
Z tego co wiem, wagon ten doczekal sie nawet 12-cyfrowego numeru. 00-15 124 6500-4. Nie wiem jak wyglada czolo modelu PMT. Zakladam ze tak w odpowiednikach modelu DRG czy tez DR. Na PKP sciany czolowe i boczne zostaly nieco zmodernizowane/dopasowane do pzeznaczenia wagonu. Na scianach czolowych zamontowano po 2 katowniki (saski mial tylko jeden centralnie), a na scianach bocznych zaslepiono 2 klapy, a w miejscu 2 pozostalych zamontowano okna z kratami. Nie wiem kiedy dokonano tych zmian.
Pozdrawiam
Na fejsie napisali (wpis z 10-10-2017 g. 17.22):

"Dziękujemy za tak liczny odzew na nasz model "exlusive" PKP Kdx 21056 :)
Informujemy, że za około tydzień pojawi się informacja o otwarciu listy z rezerwacjami na ten model.
Jako że nie prowadzimy klasycznego sklepu internetowego, zamówienia będzie można składać przez PW na naszym profilu (FaceBook) bądź przez e-mail ( lokomotyw.poznan@gmail.com ).
Prosimy o troche cierpliwości - chcemy żeby model był jak najbardziej zbliżony do oryginału - jesteśmy w fazie ostatnich poprawek przed produkcją seryjną!
Tymczasem na targach Hobby w Poznaniu nasz model miał już profesjonalną sesje fotograficzną :) - jak widzicie, jednak warto było na targach nas odwiedzić."


Kolego wąskotorowiec - pisz na maila do nich skro wiesz coś o wyglądzie tego wagonu. Może załapiesz się na "ostatnie poprawki" i model będzie lepszy? ;)
 
Reakcje
2.460 79 2
#11
No tak ale gdyby chciał coś więcej u nich kupić to nie ma żadnego odnośnika. Ja fejsa nie mam i nie zamierzam go mieć a przez telefon ogólnie ciężko zapoznać się z ofertą która mają w sprzedaży. Oki zostają tylko sprawdzeni sprzedawcy :) Dzięki za info . Pozdrawiam.
 

Sachsen

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
155 4 1
#12
Kilka informacji o przywołanym modelu serii Exclusive dla sklepu LokoMotyw w Poznaniu.
Producent pmt/technomodell.
Wagon kryty saski z kolejki wrzesińskiej, a potem gnieźnieńskiej Kdx 21056 w skali H0e.
epoka IVa - rewizja 27.2.1970; nast. rew. 27.2.1973;
Model powstał na podstawie posiadanej dokumentacji (karta inwentarzowa wagonu) oraz zdjęć, stąd całość opisu na modelu (także rewizje) będzie zgodna w 100% z oryginałem.
Mimo, że wagon posiadał w karcie nadany numer 12 cyfrowy, to fizycznie nigdy tego numeru nie naniesiono na wagon - do końca swoich dni (kasacja w 1993 roku) posiadał krótki numer 21056.
Cena 260 zł.
Edycja limitowana - 100 szt.
Na potrzeby modelu poprawiono formę - dach (brak śladów hamulca systemu Heberlein'a);
Wszystkie napisy na modelu to tampodruk producenta.
W cenie modelu sprzęgi haczykowe (tradycyjne jak w modelach BEMO, ROCO), a nie typu trichterkupplung jak pmt daje do swoich modeli;
Premiera modelu "na żywo" była na targach HOBBY w Poznaniu w dniach 7-8.10.2017.
Rozpoczęcie sprzedaży listopad/grudzień 2017 roku.
Model na zdjęciu to na razie prototyp (handmuster) - więc będzie kilka korekt w opisie!!!!!!!!
Proszę na razie o nieskładanie zamówień - wkrótce damy znać, jak pojawi się informacja o otwarciu listy z rezerwacjami na ten model.
Dla niemieckich klientów, model będzie dostępny w sklepie internetowym "schmalspurbedarf.de" FrankaTümmeler'a.
W Polsce - poprzez LokoMotyw.

No tak ale gdyby chciał coś więcej u nich kupić to nie ma żadnego odnośnika. Ja fejsa nie mam i nie zamierzam go mieć a przez telefon ogólnie ciężko zapoznać się z ofertą która mają w sprzedaży. Oki zostają tylko sprawdzeni sprzedawcy :) Dzięki za info . Pozdrawiam.
Sklep LokoMotyw jest sklepem stacjonarnym w Poznaniu - już kiedyś o tym było..... sprzedaż wysyłkowa tego modelu będzie możliwa, od 4 lat jakoś dajemy radę z zamówieniami przez fb/ e-mail - i wszyscy są zadowoleni.
 
Reakcje
2.460 79 2
#13
Sklep LokoMotyw jest sklepem stacjonarnym w Poznaniu - już kiedyś o tym było..... sprzedaż wysyłkowa tego modelu będzie możliwa, od 4 lat jakoś dajemy radę z zamówieniami przez fb/ e-mail - i wszyscy są zadowoleni.
No to do sklepu stacjonarnego mam jakieś 270km tylko ;) Nie każdy ma fejsa a to że dajecie radę to tylko się cieszyć. Niemniej jednak wolę sklep ze stroną internetową gdzie widzę dostępny towar a nie wyrywkowo pojawiający się okazyjnie na jakiś stronach.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
garou
Reakcje
4.111 416 99
#16
Zvolack ma rację. Jedeno zdjęcie to za mało. No nie powiecie mi, że tyle osób było na targach a nikt nie zrobił zdjęć ;)
Zażalenia też są w temacie o tych targach, że nie ma fotek z Mistrzostw Modeli Kolejowych....
A co do fotek modelu, to rzeczywiście - choć z tej jednej fotki zapowiada się dobrze, to jednak mogli zrobić kilka ujęć, a nie tylko jeden bok.
260zł na ulicy nie leży i zanim się wyda tyle kasy na jeden wagonik, fajnie byłoby go przynajmniej na fotkach obejrzeć z każdej strony.
 
OP
OP
garou
Reakcje
4.111 416 99
#17

Sachsen

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
155 4 1
#18
Na profilu FB LokoMotyw jest już informacja dotycząca modelu wagonu czteroosiowego Kdx 21056.

Od niedzieli 7 stycznia rozpoczynamy sprzedaż modelu "exclusive" od firmy PMT/technomodell dla sklepu LokoMotyw w Poznaniu.
Wagon wąskotorowy kryty (ex. saski) Kdx 21056; PKP ep.IVa (projekt oznaczeń wg dokumentacji fotograficznej i karty ewidencyjnej wagonu).
Cena 265 zł. Skala H0e.
Wszystkie napisy (także na czołach) wykonane są metodą tampodruku.
Seria limitowana wyprodukowana na zlecenie sklepu LokoMotyw.
Model można nabyć osobiście w LokoMotyw, bądź wysyłkowo.
Zamówienia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową (nie przez FB czy forum) lokomotyw.poznan@gmail.com
W wiadomości proszę o podanie danych: imię, nazwisko, adres wysyłki.
Wysyłka po wpłacie z góry na konto bankowe (podane na profilu fb lokomotyw bądź www) paczką priorytetową - koszt wysyłki 16 zł.
Proszę nie wysyłać zamówień poprzez PW.
 

Załączniki

Podobne wątki