• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 2 1
Nie wiedziałem gdzie to dodać, ale chyba tu bedzie pasować. Na podstawie mojej współczesnej fotografii, odtworzyłem skład do Rosnowa, jaki widziałem jako dzieciak bodajże w lipcu 1997r. Dokładnie w tym miejscu, po wyjsciu z auta na leśnym parkingu. Było to moje pierwsze spotkanie z wąskotorówką.
 

Załączniki

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Przedwojenna Łódź, budowa systemu kanalizacyjnego.

Być może na Retkini.

Zobacz załącznik 680697

Karolew 1926

Zobacz załącznik 680698

Zbiornik na Stokach, "Katedra"

Zobacz załącznik 680699

Ulica Widzewska dziś Kilińskiego.

Zobacz załącznik 680700

A o wszystkim można przeczytać tu: http://www.dev.zwik.lodz.pl/wgrane_pliki/85lat.pdf polecam nawet tym którym się wydaje że znają Łódź.
Czy my już kiedys tych kolejek nie omawialiśmy? Jedna z nich, zaznaczona nawet na przedwojennej mapie była w okolicy Nowych Sadów
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.272 28 2
A Las 3343 jeździł w Rudach. Li to se vrati?
Lass 3343 był na gościnnych występach w Bytomiu. Poprowadził kilka pociągów robiąc łącznie niemal 300km. Myślę, że konstruktor tego parowozu mógłby być zaskoczonym z prac, jakie dziś realizuje. W zasadzie wręcz dumnym, że jego konstrukcja tak dobrze sobie radzi. Od dwóch tygodni parowóz jest ponownie w Rudach, gdzie w niedziele prowadzi pociągi rozkładowe ;)
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Lass 3343 był na gościnnych występach w Bytomiu. Poprowadził kilka pociągów robiąc łącznie niemal 300km. Myślę, że konstruktor tego parowozu mógłby być zaskoczonym z prac, jakie dziś realizuje. W zasadzie wręcz dumnym, że jego konstrukcja tak dobrze sobie radzi. Od dwóch tygodni parowóz jest ponownie w Rudach, gdzie w niedziele prowadzi pociągi rozkładowe ;)
A propos rozkładowych pociągów, to przypomina mi się książka Melchiora Wańkowicza "Na tropach Smętka" Penetrował wonczas chyba kajakiem Mazury, Kanał Augustowski i w ogóle tamte okolice. Kiedyś, na jakiejś małej stacyjce wąskotorówki czekał na pociąg, który zgodnie z rozkładem jazdy już dawno miał być. Spytał więc zawiadowcę owej stacyjki, kiedy można sie tego pociągu spodziewać. Na to zawiadowca mu odpowiedział, że "psiuk maszynistego przybiegłszy, a więc pociąg będzie niedługo"
 

Podobne wątki