• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Ta piękna kolejka, chyba najstarsza wąskotorowa kolej użytku publicznego (1886) odeszła bezpowrotnie. Przysłowiowym gwoździem była budowa autostrady, a jeszcze na dodatek w budynek stacji Trzcianka Zachodnia wjechał samochód ciężarowy. Szczególnie piękny był odcinek Trzcianka Zachodnia - Nowy Tomyśl.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Tomi, i ja witam Ciebie tutaj.

Odnośnie tego zdjęcia od L.O.K., to dla ułatwienia w szukaniu, numer jego negatywu 51101.

Proszę przekazać pozdrowienia ode mnie.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
No proszę Kto tu zawitał, no Kto. Witam i ja bardzo serdecznie Panie:
:)

No to ja teraz mogę spokojnie przejść na zasłużoną emeryturę. :)

PS - Oczywiście spróbuję sobie zażartować, choć czasem moje żarty zamieniają się w rzeczywistość ... ;)

Skoro 16300 był w Płazie a 16302 w Mysłowicach to 16301 znalazł się zapewne gdzieś ... pośrodku. Może Oświęcim, Chrzanów, Szczakowa ... ;)
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Również przyłączam się do powitania i cieszę się, gdyż robi nam się "duży format" ! ;)
Niebawem będzie można zupełnie pominąć, pierwszy człon nazwy forum! :D
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Witam i ja! Ten wątek zrobił się jednym z ciekawszych w ogóle. Przynajmniej dla mnie. Bardzo mnie to cieszy.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Ano ... w zasadzie masz Pan rację. Wszak kiedyś nawet w swoim wierszyku to ująłem:

"Z wielkiego parku ledwie namiastka
Niewyjaśniona wciąż jedenastka" :)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Taka składaneczka - przedwczoraj i wczoraj ... a dziś nie będzie. :( Ta parowozownia jest chyba wszystkim dobrze znana.
Pierwsze zdjęcie - koniec lat sześćdziesiątych, parowóz jest po II NG w Sączu, ale jeszcze z jednostopniową sprężarką po stronie maszynisty.
W tym też okresie pracownik obrządzający parowóz zaczął jeździć po lewej stronie.
A drugie zdjęcie ... ćwierć wieku później.
Dzisiejszego nie będzie - musiałbym stanąć na środku hali ... marketu.:(

Stalowa-Przedwczoraj i wczoraj.jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Kilka lat temu był jeszcze budynek stacyjny w Strudze, ale komuś przeszkadzał. Także kilka lat temu wyrwano i wyrzucono na pobliskie pole mostek w Leopoldynowie. Pozostały wyraźny nasyp w Strudze - odgałęzienie do Izabelina oraz bardzo wyraźny nasyp z Pustelnika II do Ceg. Osinki.
Pozostała jeszcze nastawnia na st. Warszawa Wileńska Marki, która też obsługiwała kolej radzymińską oraz budynek stacji w Radzyminie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Tylko chyba trzeba sobie zrobić samemu. Jakoś nie kojarzę fabrycznego modelu podobnej nastawni. Ale sam budynek mnie też bardzo się podoba. Trzydzieści parę lat temu był to mój rejon pracy, często na tej nastawni bywałem i już wtedy zwracała moją uwagę. Oczywiście wtedy już dawno nie było tam wąskotorówki. Cieszę się, że nastawnia dalej wygląda bardzo dobrze (przynajmniej na zewnątrz, w środku nie byłem od tamtych czasów). Czasem tamtędy przejeżdżam i budzą się wspomnienia.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Tylko chyba trzeba sobie zrobić samemu. Jakoś nie kojarzę fabrycznego modelu podobnej nastawni.
Myślę że to żaden problem, przy użyciu współczesnych technik takich jak laser, fototrawienie, druk 3D, a nawet bez nich z tzw. łapy, trzeba by tylko pomierzyć i do dzieła, karton, fornir lub sklejka 04 mm, da się zrobić.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Nastawnia na stacji Warszawa Wileńska Marki.
Taka sliczna jak model wyjęty prosto z pudełka i sklejony :

Wwa Wil.Marki-14.III.2014 r (2) (1).JPG
2014 rok

A może by tak lekko "zwaloryzować" i postawić na makiecie taką bardziej swojską :

WM.jpg

Ta sama nastawnia ździebko wcześniej, rok 1974, fot. T.Suchorolski

Pan nastawniczy gdzieś powiesił na haczyku swój mundur służbowy, a może to jakiś naturysta ?
 

Podobne wątki