• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Niestety, urodziłem się pod koniec lat 80-tych, a moja pasja zaczęła się aktywizować ok 1995 roku. Materiały z końca lat 90-tych (zdjęcia) to najstarsze rzeczy jakie posiadam
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Rozumiem. Szukam takich zdjęć, a napisałem tak, ponieważ jako aktywny pasjonat masz może większe rozeznanie w tej materii, no i nie zaglądałem w twoją metrykę ;). Filmy twojego Taty z piotrkowskiej kolejki są niezwykle cenne. Szacunek.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Dziękuję :) Jestem właśnie na etapie zgrywania materiałów. Co prawa nie liczę już na nic szczególnie interesującego, ale o filmach z Rogowa i Opatówka zupełnie zapomniałem... Więc może? ;)
 
Z

Zv

Gość
Daaaawno już nie widziałem tak bliskich mojemu serduchu fotek.. jezdziłem kolejka jak miałem 6 -10 lat. Ciotka mieszkała tuz za Sulejowem... Ojciec zabierał mnie PKSem do Piotrkowa a potem kolejką... niestety nie mam ani jednego zdjęcia za tamtych czasów 1975-1980. Czasami wysiadalismy w Przygłowie aby iść na naleśniki na miejsce spływów kajakowych obok mostu do drewnianej restauracji. Ech... wielkie dzięki za te fotki.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Mam podobne wspomnienia z przełomu lipca i sierpnia 1985 roku. Byłem wtedy na koloniach w Tuszyn Lesie i często jeździliśmy na wycieczki w okolice Sulejowa (ogórkiem albo mniejszym sanem-też był klimat!). Zapamiętałem z tych wypraw czerwoną Lxd2 na czele składu osobowego, skład wapniarek normalnotorowych w Sulejowie oraz towarzyszący im samotny wagon typu 1Aw śpiący gdzieś na bocznym torze tej stacji. To se ne vrati.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Wykorzystując wątek "Wąskotorowych klimatów" zapytuję czy na kolejach bydgosko-wyrzyskich, kolejce żnińskiej lub witaszyckiej w latach powojennych, pod egidą PKP, można było spotkać składy pociągów towarowych z dłużycą. Z podziękowaniem za informację.
 

Podobne wątki