• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Same dobre wiadomości, ale nikt nie pojedzie po to żeby przejechać 1,5 km, nawet nie wspominam o parowozie, a to jak widać na przykładzie Rogowa niełatwa sprawa, choć z drugiej strony przykład Środy pokazuje że można.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Co do praw autorskich zawsze mam wątpliwości przy zdjęciach historycznych, choć te sprawy powinna regulować odpowiednia ustawa. Ten parowóz, Px48-1748, był chyba najbardziej lubianą przez maszynistów maszyną na kolejce średzkiej, tzn. podczas pracy z ciężkimi składami towarowymi nie pękały mu rury kotłowe (relacja ustna maszynisty p. Józefa Ciuka). Pracował na naszej kolejce od 1973 r. z przerwami do 1981 r., kiedy zastąpił go Px48-1756. Innymi, podobnie dobrze wspominanymi parowozami były: od 1955 r. do 1975 r. Px48-1915, a od 1977 r. praktycznie do końca służby Px48-1920.
 
Ostatnio edytowane:

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
Myślę, że gdyby którakolwiek z osób odpowiedzialnych za nasze forum, miała jakiekolwiek wątpliwości, to z powodzeniem usunęłaby wiadomość ze zdjęciem. :)
Zresztą ten temat był już wiele razy omawiany.

Pozdrawiam ze Śląska.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
A wracając do zamieszczonego powyżej zdjęcia Laska Ty-1128-53, nie wiem czy Koledzy zauważyli, że w danej chwili nie nadawał on się do jazdy ... (n)
Widać ma urwany trzon tłokowy, klin tkwi jeszcze w krzyżulcu a sam tłok jest maksymalnie schowany w cylindrze ... :(
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Trzy filmy, autorstwa mojego taty:
1. Wznowienie ruchu na Krośniewickiej Kolei Dojazdowej, 31.10.2002:
2. Obchody stulecia Piotrkowskiej Kolei Dojazdowej (chyba październik 2002):
3. Dzień dziecka 2002, Piotrkowska Kolej Dojazdowa:
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Kolego Dobrzyn, dzięki za te filmy. Przeniosły mnie one w czasie i przestrzeni do krainy szczęśliwości. Zapytuję przy okazji o filmy lub zdjęcia z kolejki piotrkowskiej z lat 80. Miałbyś takowe?
 

Podobne wątki