• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Dzisiejsza wyprawa do Środy zaowocowała niezwykłą atmosferą prawdziwej kolei. Parowóz Px48-1756 przebył trzykrotnie trasę Środa Miasto-Zaniemyśl i z powrotem. Co ciekawe, z kolejki zaczęli korzystać okoliczni mieszkańcy, którzy jak zwykli podróżni wsiadali np. w Śnieciskach aby pojechać po sprawunki do Zaniemyśla. Praca nad przywróceniem do ruchu parowozu była tytaniczna. Lokomotywa została praktycznie odbudowana, m. in. posiada nowy i sprawny przegrzewacz pary, nowy popielnik, odbudowany mechanizm parorozdzielczy wraz z porządnie ustawionymi suwakami, wymienioną sprężarkę, nowe burty budki maszynisty, nową płytę podłogową, itd. Również tender przeszedł gruntowną odbudowę. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie energia i zaangażowanie Kolegów Średzian (Arka, Marcina, Konrada, ...., i musiałbym wymienić jeszcze wiele, wiele osób), Wolontariuszy i Wolontariuszek ze stowarzyszenia "Bana" oraz Kolegów z zaprzyjaźnionych wąskotorówek oraz fachowców pracujących przy naprawie kotła, skrzyni ogniowej i elementów biegowych. Pardon, jeśli Kogoś pominąłem. Musiałbym bowiem napisać prawdziwą laudację na cześć wszystkich, którzy pracowali przy parowozie i pozostałym taborze. W każdym razie warto odwiedzić piękną średzką wąskotorówkę.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Musiałbym bowiem napisać prawdziwą laudację na cześć wszystkich, którzy pracowali przy parowozie i pozostałym taborze.
A może Michał powinieneś, wszak zasłużyli na to, a tak pozostaną anonimowi, w ich przypadku każdy dowód wdzięczności i tak będzie niedostateczny.

Już się nie mogę doczekać jakieś imprezy tylko dla oszołomów, byle nie 13-15 października.
 

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
765 6 0
Witam,
niestety du
1Aw Sroda 22.7.2001.jpg
Zaniemysl 22.7.2001.jpg

duzo zdjec nie mam. Byl to jeszcze czas fotografii analogowej - przynajmniej dla mnie - i nie robilo sie wszystkiego co popadnie. Kilka fajnych zdjec niemieckiego fana kolei - p. Kiepera - opublikowanych jest w ksiazce Andrzeja Kisiela o Koszalinskiej Waskotorowce. Jest tam tez kilka moich zdjec. Poszperam i wstawie kilka scanow.
A teraz nawiazujac do tematu Sredzkiej Waskotorowki dwa klimaciki - ze Srody i z Zaniemysla. 22.7.2001r.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
A może Michał powinieneś, wszak zasłużyli na to, a tak pozostaną anonimowi, w ich przypadku każdy dowód wdzięczności i tak będzie niedostateczny.
Słuszna uwaga! To jeszcze dodaję Krzysztofa, kol. Mikołaja, i innych, (pardon wszystkich imion nie spamiętałem), maszynistów, którzy oprócz tego, że prowadzili sobotnio-niedzielne pociągi rozkładowe pracowali ciężko przy parowozie (pozdrowienia dla p. ze Świebodzic, który pracował nad mechanizmem biegowym), a także znakomitych fachowców (imion niestety nie pomnę), którzy dokładnie i cierpliwie wykonywali wszystkie spawy no i jeszcze raz Arka, który po służbie na normalnych torach zawsze przyjeżdżał na kolejkę i pracował w pocie czoła, jeszczec raz Marcina, który dzielnie kierownikuje całej kolejce i przebija się przez biurokrację, oraz płeć nadobną, miłe i uprzejme panie, które również włożyły wiele serca i pracy w naszą kolejkę. Niżej podpisany także dołożył swoją małą cegiełkę do całości ale był to ułamek procenta w skali całej pracy.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Cztery zdjęcia mojego serdecznego przyjaciela Mariusza Zganiacza zwanego Mańkiem, z Puszczy Białowieskiej rezerwat Głuszec, trochę nietypowe, ale .....

IMG_Old foto 1.jpg


IMG_Tremal camera2.jpg


IMG_3327.JPG


IMG_3314.JPG
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
W uzupełnieniu wątku o średzkim parowozie należy dodać, że nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie życzliwe odniesienie władz samorządowych Środy do zabytków kultury technicznej, a także marszałka województwa wielkopolskiego. Nie bawiąc się w politykę - po prostu należy im się również podziękowanie.
 
Reakcje
313 0 0
Ciekawe jak skończy, sprawa remontu parowozu w Rogowie...
Sprawa już się skończyła, Powiat Rawski zrobił wszystko, żeby nie doszło do tej naprawy, przyznane na ten cel dotacje od innych podmiotów zostały zwrócone, jedyny potencjalny wykonawca takiej naprawy na skutek zachowania Powiatu nie zamierza w ogóle rozmawiać z jakimkolwiek samorządem o jakiejkolwiek naprawie parowozu.
Jednym słowem - a to Polska właśnie :(
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Kolej rogowska była, i mam nadzieję że będzie, najlepszą czynną wąskotorową wizytówką na pograniczu Mazowsza i regionu łódzkiego. Kolegom i Koleżankom z Rogowa życzę wytrwałości i pomyślności w dalszej pracy.
 

Podobne wątki