• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Nadmienię tylko ,że w Październiku, na helskiej wąskotorówce jest wielce prawdopodobne ,że zagości parowóz:)...
Pierdu pierdu, konkrety, linki, wycinki, słowa cokolwiek, posłuchaj żeby zrozumieć, zrozum aby uwierzyć.

A wiesz że w Łodzi już podobno we wrześniu zbudują wąskotorówkę z Dąbrowy na Wifamę cobym nie musiał chodzić pieszo do roboty.
 
K

KNG

Gość
Sugeruję żebyś ejakulaty własnej ekspresji językowej zachował dla siebie.
Nie czuję się upoważniony do upubliczniania informacji na temat, o ile się nie mylę listopadowego pojawienia się parowozu na Helu.
Ale pisuje tu człowiek z Helu, który prowadzi odpowiednie rozmowy, więc można się go zapytać.
Tak przy okazji, zjesz czapkę z obrazka gdy parowóz się w Helu pojawi ?

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Sugeruję żebyś ejakulaty własnej ekspresji językowej zachował dla siebie.

Nie czuję się upoważniony do upubliczniania informacji na temat, o ile się nie mylę listopadowego pojawienia się parowozu na Helu.
Ale pisuje tu człowiek z Helu, który prowadzi odpowiednie rozmowy, więc można się go zapytać.

Tak przy okazji, zjesz czapkę z obrazka gdy parowóz się w Helu pojawi ?

Bądźcie zdrowi.

Jarek
Po pierwsze starasz się być niegrzeczny, przez wzgląd na szacunek jakim Cię darzę nie skomentuję wypocin, dotyczących płynów ustrojowych.

Po drugie, każdy coś wie ale zatrzymuje to dla siebie bo nie jest upoważniony, a jeśli nie jest po co daje głos, tworząc atmosferę tajemniczości i przynależności do tajnego związku tych co wiedzą, ale nie powiedzą.
Jak kolega z Helu będzie chciał nas poinformować o tym jakże radosnym wydarzeniu to to zrobi, gdybym każdego chciał się pytać czy się coś wydarzy, musiałbym rzucić pracę i zająć się tylko pytaniami, ale skąd wiedziałbym kogo i o co zapytać.

Po trzecie, nie zjem czapki z obrazka, bo już jej dawno nie ma, i nie czuję się zobowiązany do takich poświeceń, ponieważ chciałem tylko rzetelnych informacji, nie newsów rodem z TVP-PIS lub Onetu.

Ot i wszystko.

Ukłony.
 
Reakcje
1.731 13 0
Paweł , rozmawiałem z człowiekiem pracującym na helskiej wąskotorówce i to od niego właśnie dowiedziałem się o planowanym pojawieniu się tam parowozu... Trwają rozmowy w tej sprawie, ale nic po za tym nie wiem... Osobiście twierdzę ,że parowóz na tej wąskotorówce był by czymś wyjątkowym:)...
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Paweł , rozmawiałem z człowiekiem pracującym na helskiej wąskotorówce i to od niego właśnie dowiedziałem się o planowanym pojawieniu się tam parowozu... Trwają rozmowy w tej sprawie, ale nic po za tym nie wiem... Osobiście twierdzę ,że parowóz na tej wąskotorówce był by czymś wyjątkowym:)...
Danielu absolutnie się z tobą zgadzam co do parowozu na tej kolejce, a ponieważ nadzieja podobno ostatnia umiera, miejmy nadzieję że tak będzie.
Natomiat w dalszym ciągu są to tylko przypuszczenia, pobożne życzenia itp. faktów w tym tyle ile u mnie w siurku kości.
 
Reakcje
313 0 0
Nie, są to normalnotorowe cysterny bez zestawów kołowych, umieszczone na transporterach wąskotorowych.
...czyli wąkotorowe cysterny serii Rgddyyhp,
było już tutaj:
http://forum.modelarstwo.info/threads/koszalin-wąskotorowy.36001/#post-633863
A to zdjęcie z Rymania jest już dość znane, autorem jest chyba p. Bogdan Pokropiński, zostało wykonane w latach 80., bo wcześniej używano cystern wąskotorowych z Zastalu, te tutaj najpewniej są w drodze z Koszalina do Reska (lub odwrotnie) na naprawę okresową.
[DOUBLEPOST=1504192280,1504191605][/DOUBLEPOST]
Trochę dziwne to tankowanie Rumuna, ile on na tej ilości paliwa może przejechać ?
to zależy ile tych baniaków zatankowali, zasadniczo dla takiej lokomotywy łatwo się liczy - 100 ltr/100 km ;)
więc jesli te widoczne 2 baniaki mają po 20 ltr to wystarczą na jeden kurs do Rsnowa i z powrotem ;)
 

Podobne wątki