• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#82
OK.jpg



Wracamy po przerwie:

Te cztery fotki mogę zatytułować przedwczoraj i wczoraj. Smutne obrazki. :(
Tylko ten mały kundelek w prawym dolnym rogu nic mógł zrozumieć. :( Ale z całą pewnością myślał sobie: " a pies ... z nimi tańcował". :(
Tak naprawdę to ta psinka myślała troszeczkę inaczej:( ... ale prawdziwe myśli kundelka mogę przekazać na PW. Tu bym zarobił.... ;)

Stalowa-Przemiany.jpg



Do zobaczenia w przyszłym odcinku. ;)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#84
Witam w następnym odcinku.
Przenieśmy się teraz na drugą, bardziej klimatyczną kolej prawobrzeżnej Warszawy. Tu co prawda jesteśmy już poza granicami Stolicy, torów już dawno nie ma ale pozostał ... słup kolejowej linii telefonicznej. Świder 18/VII.2009 r.

Świder-18Jul09.JPG


Prosimy nie regulować odbiorników. ;)

OK-awaria.jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#87
Niczego nie brakuje ... no może trochę chłodu by się przydało ...
Proszę bardzo:

Józefów-2Jan16.JPG



Zimowy widoczek na most, po którym niegdyś kursowały pociągi do Karczewa. A na niezamarzniętej części Świdra pluskają kaczuszki.

PS. Tak mi się przypomniało:
W kolejce do Karczewa.
Jedna paniusia szczebiocze " Och, z jaką radością jadę do Świdra",
A jeden z panów jej odpowiada "A szanowna pani wie z jakim ja świdrem jadę ... do Radości". ;)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#88
I wracamy do tematu, cegielnia Sadlinki rok 2004 lub 2005, zdjęcia Piotr Chorąży, w drodze z Trako gdzie odnieśliśmy sukces (tak tak , były takie czasy) i zyskaliśmy przynajmniej jednego wroga.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


5.jpg


4.jpg


6.jpg
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#90
Jest jeszcze taki wierszyk:

Wiele cudów ma Warszawa
Lecz największa nasza sława
To kolejka marecka
Każdy z nas ją dobrze zna

Od Targówka aż do Marek
Jedzie mały samowarek
Gdy nastało południe
Ujechała wiorsty dwie.

Wiersz o kolejce wzięty z książki B. Pokropińskiego "Kolejka Marecka", Wyd. K i Ł. (1985)
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#92
Nie wiem czy filmy tez mozna wklejac? Ale sie nie moglem powstrzymac:

Wspomnienie ciuchci Warszawa Marki Radzymin

Historyczny i jedyny taki film o kolei wąskotorowej w Myszyńcu i Kolnie
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#93
No to ja się pytam szanownego państwa kto wymyślił stacje w takim miejscu ,gdzie pernamentnie była zalewana wodą .(n):)
To zupełnie nie na temat, ale może tacy sami fachowcy, jak Ci którzy w mieście w centrum Polski budują quasi tunel, który każda ulewa zalewa, paraliżując miasto, jak choćby dziś.

Poza tym na takiej stacji, czas wolniej"płynie".;)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#99
Dwa to były z całą pewnością. Ten, który prezentujesz (znam, znam):) byłby trzecim. Choć sam nie wiem jak traktować tą mapkę. Być może komuś się szerokości pomieszały. W tym rejonie było sporo bocznic normalnotorowych docierających do wojskowych składnic położonych na terenie dzisiejszego ZOO.
 

Podobne wątki