• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#26
Jak juz jestesmy przy cegielniech i innych takich obiektach... Ma ktos z was zdjacha kolei np. cementowni Odra albo kopalni odkrywkowych? Oczywicie tylko 'waskie' tory mnie interesuja.
 
S

Sebastian

Gość
#27
Chyba już gdzieś wstawiałem to zdjęcie, ale klimat wąskotorowy jest więc... :)
20150611_155811.jpg

Czarna Białostocka, przejazd w ciągu DK19. Szlabany wzdłuż drogi ;)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#28
Trochę Piotrek zamieszał, a ja też jestem gamoń, cegielnia nazywa się Podzamcze, dawniej Świba.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#32
Najwazniejsze zeby dbali o to. Poczatki sa zawsze najlatwiejsze...
[DOUBLEPOST=1468053447,1468052879][/DOUBLEPOST]Pamietam czasy kiedy sie wychodzilo z dworca PKP (Wrzesnia) i tam na wprost tez byl przystanek waskotorowki. Teraz to chyba po tym sladu nie ma - dawno tam nie bylem.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#33
Wiem że to utopia, ale gdyby wtedy gdy było to jeszcze możliwe, samorządy, oczywiście nie wszystkie, zadbały o kolejki wąskotorowe na ich terenie, dziś trzepali by kasę na przejazdach turystycznych ku uciesze wszystkich zainteresowanych, a tak dobrze że choć próbują ocalić ślady po zlikwidowanych kolejkach.
Serce się kraje jak popatrzy się na Ozorków i Krośniewice, gdzie dwa towarzystwa prawie cały wysiłek wkładają w przekonanie innych o swojej racji i beznadziejności inicjatyw drugiej.
Tymczasem tabor się rozpada, przejazdy zaasfaltowane, tory rozkradzione, trawa po pas.

Dlatego ku pokrzepieniu trzy fotki.

DSC_0537.JPG


DSC_0530.JPG


DSC_0538.JPG
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#34
... dobrze że choć próbują ocalić ślady po zlikwidowanych kolejkach.
Serce się kraje jak popatrzy się na Ozorków i Krośniewice, gdzie dwa towarzystwa prawie cały wysiłek wkładają w przekonanie innych o swojej racji i beznadziejności inicjatyw drugiej.
Tymczasem tabor się rozpada, przejazdy zaasfaltowane, tory rozkradzione, trawa po pas.
Masz racje. Podobnie jest np. na ZKD. Miala kiedys isc az do Malborka. Ale teraz to juz chyba nierealne. Sciezki rowerowe, zaasfaltowane przejazdy... Fajnie, ze samorzady stawiaja tabliczki z informacja (jak by sie ktos nie domyslil - to ironia). Ciekawe ile pojdzie w slady gminy Rewal? Nie wszystko mi sie tam podoba - ale chociaz to funkcjonuje.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#35
Gnieźnieńska KD pierwsze zdjęcie Żelazkowo drugie nie pamiętam jak to miejscowość.
08.06.2013

P1150603.JPG


P1150627.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#36
Zvolack, ten plan pewnie widziałeś na 750mm...
Co do tej cukrowni jej pozostałości umiejscowione są obok linii kolejowej nr 9
pomiędzy przystankiem Ciechanów przemysłowy a stacją Ciechanów.
Miejscami widać było ( zanim postawili ekrany:devil:) którędy przebiegała bocznica normalnotorowa od stacji.
Pominę fakt, że chyba (!!) kolejka cukrowni miała połączenie z kolejką Mławską .

Dodatkowo do Mławskiej KD podłączona była w okolicy Krasnego bocznica cukrowni Krasiniec.

Pozdrawiam z MMz:)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#37
Wprawdzie dwa zdjęcia z tu pokazanych już pokazywałem na forum ale wydaje mi się że skoro powstał temat o klimacie wąskotorowym to się tu nadają.
Kolejowo opuszczona stacja wąskotorowa w Nieborowicach.
DSC_4525.JPG DSC_4528.JPG DSC_4529.JPG DSC_4539.JPG
 

Podobne wątki