• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3

Załączniki

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
770 6 0
Witam….
w Żninie na terenie stacji nieopodal wagonowni stoi sobie taki oto wagon. Jest to typowa konstrukcja Herresfeldbahn z poczatku 20 wieku. Wyblakły niebieski kolor oraz wnętrze wagonu sugerują, że w ostatnich latach był wykorzystywany jako wagon gospodarczy.
Czy ktoś z Kolegów zna choć część historii tego wagonu? Jaki był jego ostatni numer?
Pozdrawiam
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
Miałem wczoraj chwilę czasu czekając za młodą, aż skończy lekcje. Pogoda była piękna postanowiłem poszukać śladów Średzkiej kolejki.
I znalazłem resztki mostu koło Tulec nad rzeczką Kopel. Poza tym mostem, nic, wszystko zaorane.
IMG_20200909_154637882.jpg IMG_20200909_154655677.jpg IMG_20200909_154720433_HDR.jpg IMG_20200909_154802971.jpg
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
132 0 0
Ze zbiorów tego sprzedawcy na ebay
https://www.ebay.com/usr/trotskeetravel

Px48 1729 Kutno 1968

Negatyw (sprzedany):

Widoczny na fotografii Px i wagon 3Aw nie stoją Kutnie (bo i jakby miały tam zajechać,no chyba że na platformie normalnotorowej w drodze do ZNTK) tylko w innej nieodległej miejscowości w województwie Łódzkim ,na literę "K" , a mianowicie w Krośniewicach.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.097 3 1
I jest tam kilka ciekawostek. Poza kasztanem, który chyba rośnie do dziś, peiks nie ma hamulca zespolonego, ma za to dość osobliwy sprzęg ogrzewania parowego. Przyznam, że widzę takie ustrojstwo po raz pierwszy. Jutro postaram się obadać, jak ten detal wygląda w 1723. Wszak to ta samo "wykonanie".
 

Podobne wątki