• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowe klimaty

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
Widziałem reklamę dziś w pociągu, pogadanki Michała Zajferta która ma się odbyć 27 lub 28 lipca w Rogowie około godz 15-tej na temat wagonów motorowych na wąskich torach.
Pewnie Kolega Dobrzyn będzie wiedział dokładnie kiedy, warto byłoby się wybrać.

J1974H0

Znany użytkownik
Pytanko do znawców wąskiego toru z Wrocławia.... Będąc w 'hydropolis' zauważyłem taki odcinek wąskiego toru.... (foto niżej). To jakaś zamknięta kolej przemysłowa była czy też może miała kiedyś styk z torami wrocławskiej kolei waskotorowej?

DSC_0944-600x1064.JPG

Tor urywa się nagle zaraz za miejscem z którego zrobiłem zdjęcie.

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Michale, zwarte, wielostronicowe wydawnictwo było by oczywiście lepsze (myślę że nie tylko ja na takowe czekam. I nie myślę o zapowiedzi B.P.) aczkolwiek temat jest tak ciekawy, że każda kropla wiedzy jest na wagę złota

Kilka fotek z wczorajszego wypadu do Wielichowa.
Tor wyjazdowy ze stacji w kierunku Rakoniewic
Wielichowo.jpg

W drodze powrotnej w kierunku Czacza dwie budowle inżynieryjne na linii kolejki śmigielskiej
Most nad środkowym kanałem Obry przed wsią Ziemin
most Ziemin.jpg

I kolejny może kilometr dalej "przerzucony" przez południowy kanał Obry przed wsią Śniaty
most Śniaty.jpg

most Śniaty 2.jpg

I jeszcze fotka na całość zabudowań Wielichowa
Wielichowo 2.jpg

Pozdrawiam serdecznie