• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowe klimaty

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Niestety, urodziłem się pod koniec lat 80-tych, a moja pasja zaczęła się aktywizować ok 1995 roku. Materiały z końca lat 90-tych (zdjęcia) to najstarsze rzeczy jakie posiadam

Rozumiem. Szukam takich zdjęć, a napisałem tak, ponieważ jako aktywny pasjonat masz może większe rozeznanie w tej materii, no i nie zaglądałem w twoją metrykę ;). Filmy twojego Taty z piotrkowskiej kolejki są niezwykle cenne. Szacunek.

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Dziękuję :) Jestem właśnie na etapie zgrywania materiałów. Co prawa nie liczę już na nic szczególnie interesującego, ale o filmach z Rogowa i Opatówka zupełnie zapomniałem... Więc może? ;)

Z

Zv

Gość
Daaaawno już nie widziałem tak bliskich mojemu serduchu fotek.. jezdziłem kolejka jak miałem 6 -10 lat. Ciotka mieszkała tuz za Sulejowem... Ojciec zabierał mnie PKSem do Piotrkowa a potem kolejką... niestety nie mam ani jednego zdjęcia za tamtych czasów 1975-1980. Czasami wysiadalismy w Przygłowie aby iść na naleśniki na miejsce spływów kajakowych obok mostu do drewnianej restauracji. Ech... wielkie dzięki za te fotki.

Mam podobne wspomnienia z przełomu lipca i sierpnia 1985 roku. Byłem wtedy na koloniach w Tuszyn Lesie i często jeździliśmy na wycieczki w okolice Sulejowa (ogórkiem albo mniejszym sanem-też był klimat!). Zapamiętałem z tych wypraw czerwoną Lxd2 na czele składu osobowego, skład wapniarek normalnotorowych w Sulejowie oraz towarzyszący im samotny wagon typu 1Aw śpiący gdzieś na bocznym torze tej stacji. To se ne vrati.

Wykorzystując wątek "Wąskotorowych klimatów" zapytuję czy na kolejach bydgosko-wyrzyskich, kolejce żnińskiej lub witaszyckiej w latach powojennych, pod egidą PKP, można było spotkać składy pociągów towarowych z dłużycą. Z podziękowaniem za informację.