• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowe klimaty

Rico, a to nie jest tak, że Laski miały te obrzeża tak zasadniczo ( na tej środkowej osi) a w zależności od parametrów linii przewoźnika dostosowywano parametry maszyny??
Co do bezobrzeżowego zestawu kołowego to rumuny na 600 i 750 też to rozwiązanie...

Pozdrawiam z MMz:)

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Moderator Wycieczki i podróże kolejami
H0e
Ekspert
Same dobre wiadomości, ale nikt nie pojedzie po to żeby przejechać 1,5 km, nawet nie wspominam o parowozie, a to jak widać na przykładzie Rogowa niełatwa sprawa, choć z drugiej strony przykład Środy pokazuje że można.

Co do praw autorskich zawsze mam wątpliwości przy zdjęciach historycznych, choć te sprawy powinna regulować odpowiednia ustawa. Ten parowóz, Px48-1748, był chyba najbardziej lubianą przez maszynistów maszyną na kolejce średzkiej, tzn. podczas pracy z ciężkimi składami towarowymi nie pękały mu rury kotłowe (relacja ustna maszynisty p. Józefa Ciuka). Pracował na naszej kolejce od 1973 r. z przerwami do 1981 r., kiedy zastąpił go Px48-1756. Innymi, podobnie dobrze wspominanymi parowozami były: od 1955 r. do 1975 r. Px48-1915, a od 1977 r. praktycznie do końca służby Px48-1920.

Ostatnio edytowane:
Myślę, że gdyby którakolwiek z osób odpowiedzialnych za nasze forum, miała jakiekolwiek wątpliwości, to z powodzeniem usunęłaby wiadomość ze zdjęciem. :)
Zresztą ten temat był już wiele razy omawiany.

Pozdrawiam ze Śląska.

A wracając do zamieszczonego powyżej zdjęcia Laska Ty-1128-53, nie wiem czy Koledzy zauważyli, że w danej chwili nie nadawał on się do jazdy ... (n)
Widać ma urwany trzon tłokowy, klin tkwi jeszcze w krzyżulcu a sam tłok jest maksymalnie schowany w cylindrze ... :(

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Trzy filmy, autorstwa mojego taty:
1. Wznowienie ruchu na Krośniewickiej Kolei Dojazdowej, 31.10.2002:
2. Obchody stulecia Piotrkowskiej Kolei Dojazdowej (chyba październik 2002):
3. Dzień dziecka 2002, Piotrkowska Kolej Dojazdowa: