• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wąskotorowa Kolej Polowa na tor 5"

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Temat tyczył się będzie wyłącznie taboru na ten rozstaw toru 5" czyli 127mm .
Ponieważ etap wstępnych prób i ustaleń co do skali spowodował że Hf-ka odchodzi na zasłużony odpoczynek i niebawem zastąpi ją nowy model o gabarytach bardziej dopasowanych skalowo do rozstawu .
Przyjąłem w zaokrągleniu że powinien wynosić on 1;4.5 i zaraz po dokończeniu Dieselka Baldwina 50 HP rozpocznę budowę nowej HF-ki .
W ten długi łyknik :) majowy trochę popracowałem przy do napędzie do dieselka Baldwina 50HP .
Ponieważ ujednolicam tabor więc i Baldwin też przeszedł skalową zmianę co mu wyszło tylko na dobrze .
Była więc potrzeba nieco przerobienia ,a w zasadzie zbudowania od nowa tego diesla .
Tak też się stało kulminacja prac przypadła na te trochę wolnego , i to przy czym dłubałem od paru miesięcy w końcu mogłem poskładać i dokonać pierwszego uruchomienia traktorka .
Jeśli się uda to w stanie surowym będzie premiera na Trybunałach .



 

Podobne wątki