• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wózki lokomotywy ET21

A

Anonymous

Gość
#1
Witam,
Pilnie poszukuję rysunków fabrycznych wózków do lokomotywy ET21 , szczególnie chodzi o układ hamulcowy na wózku, rysunki potrzebne do wykonania modelu w skali 1:32 z metalu.
Układ hamulcowy będzie ruchomy i działający więc muszą to być rysunki fabryczna.
Pozdrawiam
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#2
A czy to już model lokomotywy gotowy, że wózki same do wykonania pozostały? Rad byłbym niezmiernie mogąc oczy nacieszyć tym zjawiskiem.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#4
Hmmm, nie wiem w czym przeszkadza budowa modelu zaczynając od pudła, a kończąc na wózkach. Porównanie z domem akurat chybione.
A co jak się nie znajdzie dokumentacja fabryczna? Model pewnie nie powstanie....
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#5
no cóż znowu zaczyna się bicie piany , jak sie nie znajdzie to pojade do Gliwic i napewno uzyskam te papiery, ewentualnie Pafawag.
Model napewno powstanie i to zgdny z dokumentacją (na tyle na ile będzie to możliwe w tej skali).
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Nie byłbym tego pewien czy dostaniesz w Gliwicach. Jeżeli chodzi o dokumentację ( czyt rysunki techniczne wybranych elementów składowych lokomotyw lub wagonów ) jest ciężko wyciągnąć. Jest ona traktowana jako dokumenty tajne ( cokolwiek by to znaczyło ).
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#8
We wtorek tak czy siak jade do Kościerzyny i będę sie czołgał pod ET21,
oby nie lało bo narazie pogoda okropna.
chf -powód jest prozaiczny otóż udostępniono jakiemuś studencinie dokumentację
dotyczącą modernizacji bodajże ET22 i tenże studencina sprzedał ją konkurencji więc
nie ma się co dziwić że wszystko utajniono.
Ale mam nadzieję że do podstawowej dokumentacji się dostanę, jeśli nie to cóż -Kościerzyna niedaleko.

ps. Krzysiek jak tam wasz EW90 ?
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Jeśli chodzi o dokumentację techniczną do ET21 to muszę niestety stwierdzić, z przykrością że Pafawag może nie mięć tej dokumentacji, bo produkcja tych lokomotyw skończyła się przecież dawno temu (np. zakłacy Cegielskiego w Poznaniu tuż po zakończeniu produkcji pozbyły się całej dokumentacji do EU07 dla numerów wysokich i niskich i teraz próbują to odtworzyć) . Jeszcze pięć lat temu lokomotywa ET21 była lokomotywą nieprzyszłościową i do wycofania, a teraz proszę nawet się ją modernizuje (3E-100). Na pewno dokumentacja kompletna jest w ZNLE Gliwice (a nawet wózki luzem się po hali "turlają") bo są tu robione NR i NG, i powinna też być w Nowym Sączu, bo tam przecież też robą NR "sputników" dla PKP. Z układem hamulcowym trzeba uważać, bo na oryginalnym sputniku mamy hamulec Knorra, a część sputników ma już hamulec Orlikona, różnica niby nie wielka, (przynajmniej dla laika) bo nie rzuca się w oczy ale jest.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#11
mauser napisał(a):
Z układem hamulcowym trzeba uważać, bo na oryginalnym sputniku mamy hamulec Knorra, a część sputników ma już hamulec Orlikona, różnica niby nie wielka, (przynajmniej dla laika) bo nie rzuca się w oczy ale jest.
Dla tego właśnie potrzebna mi orginalna dokumentacja.

Mauser- skontaktowałem się już z Prezesem.

Megido- mój Et21 będzie MODELEM zgodnym z oryginałem (na tyle na ile pozwoli na to skala 1:32) a nie ZABAWKĄ z dekoderem.
Pozdrawiam
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#12
Darek W.:
"Mauser- skontaktowałem się już z Prezesem. "

Jak wszystko pójdzie pozytywnie to daj znać kiedy przyjedziesz.

Ewentualnie moglibyśmy obgada jeszcze raz sprawę ET22. A nóż nastawienie szefostwa uległo zmianie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 8
Tabor 3
Tabor 0
Tabor 2
Tabor 7

Podobne wątki