• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Volvo FH16 XL Transport Piwiński

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#3
Jak dla mnie super, bo polskie! Tak na prawdę sam zastanawiałem się nad zrobieniem modelu w tym malowaniu. Tylko teraz tak patrze to czy model ma odpowiednik na realu? Bo z tej firmy nowe FH widzę raczej 2 osiowe w LD. Ale nie zmienia to faktu że jest ładnie wykonany, kalki dobrze położone.
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#6
Ale to chyba nie kalki tylko jakieś cienkie naklejki...bo z boku widać "dosyć spory" rant tej "kalki" Poza tym kalki troszkę inaczej się układają...raczej.
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#11
Tojest bardzo cienka folia tak sobie firma zarzyczyła żeby było jak w orginale folia nie kalka :)
Kalka na prawdziwym samochodzie raczej nie miałaby sensu. W modelach się je nakłada właśnie żeby wyglądało to realnie a nie odstawało tak jak tutaj. ;)
Mimo to model wygląda bardzo fajnie. Ten już dokładnie obejrzeliśmy teraz czekamy na następne. Jeśli są do nabycia to w jakiej cenie?
 
OP
OP
DUHU

DUHU

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
Kalka na prawdziwym samochodzie raczej nie miałaby sensu. W modelach się je nakłada właśnie żeby wyglądało to realnie a nie odstawało tak jak tutaj. ;)
Mimo to model wygląda bardzo fajnie. Ten już dokładnie obejrzeliśmy teraz czekamy na następne. Jeśli są do nabycia to w jakiej cenie?
Witam będą następne z tej floty przewoznika już nie bawem te są wystawione w cenie 260zł Pozdrawiam
 

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Witam będą następne z tej floty przewoznika już nie bawem te są wystawione w cenie 260zł Pozdrawiam
Moim zdaniem za kwotę 260zł można wykonać samemu poniekąd 3 takie pojazdy jeżeli ktoś się postara, dodatkowo nie na folii, a na kalkach. Model to 70zł, kalkomanie na trzy sztuki takich potworków również byłyby w wystarczająco niskich kosztach już z projektem, aby dać radę zamknąć się w Twojej cenie.

Myślę, że jeżeli zredukujesz ceny to znajdą się chętni na takie poloniki, sam jestem zainteresowany, ale nie za taką kwotę.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.403 108 2
#14
Zawsze się zastanawiam skąd takie pomysły cenowe, jak ktoś robi tak zwanego polonika to od razu by chciał dostać tyle co za Lotosa.
Nawet Herpa by nie zrobiła samego ciągnika w takiej kosmicznej cenie.
Tak na prawdę , nie naklejki i nie kalki , najlepszy jest tampo druk , niestety jest drogi i poniżej 50szt w ogóle nie opłacalny.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.901 386 20
#15
Prosimy o komentarze na temat wykonania :D już niebawe nowy ciągnik tego przewoznika
Najwięcej komentarzy to dostaniesz jak sam będziesz komentował pokazywane modele u innych kolegów.
A tak co do modelu i wykonania to naklejki niestety nie zdają egzaminu w naszej skali. Są po prostu za grube. Jak chcesz zrobić model tak, żeby wyglądał realistycznie to tylko tampodruk, a jeśli kalki, to trzeba je potem pomalować lakierem, żeby się nie odznaczały. Poza tym cena tego modelu trochę przesadzona. W mojej opinii to on jest wart około 100zł.