• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele VIII spotkanie przy TMM TORUŃ 2012

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#1
VIII spotkanie przy TMM Toruń 2012

Pasjonaci modelarstwa kolejowego zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki w Toruniu
tworzący wspólnie dzieło pod nazwą Toruńska Makieta Modułowa mają zaszczyt zaprosić SZANOWNYCH KOLEGÓW na
VIII SPOTKANIE przy naszej MAKIECIE.

Zaprezentujemy makietę kolejową w skali 1/87 w różnym stopniu wykończenia, po której pojadą pociągi wielu przewoźników w kilku sesjach. Pojawią się zarówno nowe moduły jak i te dobrze już znane z naszych imprez choć w zmienionej szacie wykończeniowej. Warto zaznaczyć, iż w SOBOTĘ będziemy prezentować tylko tabor PKP, zaś w NIEDZIELĘ tabor zagranicznych przewoźników. Składy zgodnie z rozkładem jazdy będzie prowadziło sześciu maszynistów. Prowadzone będą liczne manewry oraz jazdy wolne.

Impreza planowana jest 24 i 25 listopada 2012 roku TORUŃ Galeria AMC Outlet ARPOL
Sobota 10.00 - 18.00 ; Niedziela 10.00 - 16.00

... dokładny adres miejsca spotkania ... :
... GALERIA wnętrz AMC OUTLET piętro 1
... P.W. Arpol
... ul. Lelewela 33
... 87-100 Toruń

2012-11_TMM_PLAKAT_widok.JPG
ZAPRASZAM * KRZYSIEK *
 

koleje.com

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
26 1 0
#2
Cześć,

Dodatkowy powód, żeby spotkać sie podczas VIII TMM. Poniższe info od organizatorów:
Jeden ze sponsorów Biuro podróży kolejowych Polrail Service z Bydgoszczy, agent Niemieckich Kolei DB Bahn, oferujący tanie bilety kolejowe na podróże po całej Europie, organizuje podczas VIII TMM konkurs promujący bezpośrednie połączenie kolejowe z Bydgoszczy do Berlina.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci biletu kolejowego w jedną stronę dla 1 osoby na podróż 2. klasą na trasie Bydgoszcz-Berlin w pociągu Berlin-Gdynia Express.

Pozdrowienia,
Jarek
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#4
A ja mam takie pytanko czy to jakieś współzawodnictwo czy zbieg okoliczności 18 w Bydgoszczy 24 w Toruniu , przecież to jakiś maraton .
Teraz 1 grudnia w Grudziądzu może :D
 
OP
OP
KrzysioRut

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#7
... u nas w TORUNiu termin imprezy jest planowany z conajmniej półrocznym wyprzedzeniem i również uzależniony od terminu udostepnienia sali ...
... choć od paru już lat naszą tradycją stają się copółroczne spotkania przy TORUŃSKIEJ MAKIECIE MODUŁOWEJ ...
... jedno w terminie aury pogodowej wiosenno-letniej oraz drugie w terminie aury jesienno-zimowej ...
... zatem nie trudno śledząc nasze poczynania jest przewidzieć kolejny jego termin ...

... jak rozmawialismy na poprzednim naszym spotkaniu z kolegami z Bydgoszczy to był już dobrze znany kolegom z za miedzy termin naszej kolejnej imprezy ...
... ale co tam ... to nie współzawodnictwo czy rywalizacja ... najważniejsza jest dobra zabawa ... i propagowanie wspólnego HOBBY ...

... a w przyszłym roku kolejne nasze toruńskie spotkanie zapewne odbędzie się w okolicach DNIA DZIECKA ... ;)
... oczywiście o szczegółach powiadomimy szanowne grono kolegów ... jak zawsze to czynię w imieniu całego TMM jako koordynator ... ;)

... zatem do zobaczenia w najbliższy weekend ... ZAPRASZAM do TORUNIA do Galerii AMC Outlet ... na spotkanie z Toruńską Makieta Modułową ...
... zgodnie z zamieszczoną wcześniej informacja i powyższym PLAKATEM ...

-----------
KRZYSIEK
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#8
Byłem, widziałem i wróciłem bardzo zadowolony, impreza miała charakter kameralny, a ekipa TMM to są bardzo sympatyczni ludzie. Zdjęć kilka porobiłem, ale wstawię je już jutro.
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.498 35 1
#10
Gratulacje,
a tak przy okazji to jakie sa u was odstępy miedzy stacjami np. 5m ? i jaki jest średni czasa jazdy pociagu na takim szlaku ?
pozdrowienia
Rysiek
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#11
Gratulacje,
a tak przy okazji to jakie sa u was odstępy miedzy stacjami np. 5m ? i jaki jest średni czasa jazdy pociagu na takim szlaku ?
pozdrowienia
Rysiek
O odstępach niech się wypowie ktoś z TMM, a czas jazdy był ładnie dobrany, składy nie mogły poruszać się zbyt szybko. Ja towarowym z Tw1 starałem się jechać wolno, a i tak przyjechałem 1 minutę przed planem, wg. czasu modelarskiego.
 

koleje.com

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
26 1 0
#14
Wolne miejsce udostępnione free przez sponsora ARPOL, Toruń - dziękujemy jeszcze raz - było tym razem w drugim budynku. Salka rzeczywiście mniejsza. Chyba już 2 razy wystawialiśmy w niej nasze moduły.
A tutaj link do filmiku nagranego przez naszego kolegę Jeffrey'a Dobek

Pozdrowienia,
Jarek
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#17
Jedną z nich wykonałem ja ale ta co jest pokazana na zdjęciach jest wykonana o niebo lepiej ponieważ posiada napęd i nie trzeba ręcznie kręcić.
 
OP
OP
KrzysioRut

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#18
TAK Andrzejku trochę nam okrojono wielkość sali, ale w porozumieniu z nami.
Obecne VIII spotkanie przy TORUŃSKIEJ MAKIECIE MODUŁOWEJ z samego założenia miało mieć bardziej kameralny charakter.
Za to kolejna impreza nie będzie już ograniczona zmniejszonymi wymiarami samej sali wystawowej. o szczegółach w odpowiednim czasie. Negocjacje już trwają.

Oczywiście jak zawsze była SUPER atmosfera i SUPER ZABAWA ... a i składy coraz to ładniejsze pojawiają się na naszej makiecie ...
Niezbyt długi układ torowy mający zaledwie 36m długości pomieścił trzy stacje i dwa przystanki a równomierne rozłożenia całości pozwoliło zapewnić zajęcie jednocześnie praktycznie dla 8 maszynistów. Kto nas odwiedził sam mógł przekonać się na własne oczy jak pięknie wszystko współgrało ...
Cała nasza ekipa jeszcze dobrze nie odsapnęła po dopiero co zakończonej imprezie a już ma ochotę na następne wspólne spotkanie ... ale to dopiero w przyszłym roku.

Wszystkim którzy nas odwiedzili dziękujemy za wizytę, miłe słowa, a nawet wspólna zabawę ... oczywiście zapraszamy na kolejne spotkania przy TMM
Tymczasem krótka fotorelacja z naszego spotkania:

----------
KRZYSIEK
 

Załączniki

OP
OP
KrzysioRut

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#19
... i jeszcze kilka fotek z naszego spotkania ...
 

Załączniki

Podobne wątki