• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Video - tutoriale

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#65
Podziwiam Kolego Kagg Twoją misję politechnizacji uczestników forum, smuci mnie jedynie fakt że zdecydowanie to wszystko materiały imperialistycznych modelarzy, a chciało by się obejrzeć poradniki naszych, no ale to nie Twoja wina że Ci co coś potrafią strzegą pilnie sekretów swojego warsztatu, choć jest tu kilku mistrzów pędzla i krajobrazu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#68
Ja bym to (tego) misją nie nazwał.
Po prostu dzielę się tym czym mogę choć nie moje...
Oczywiście w każdej chwili mogę przestać.
Chyba mnie nie zrozumiałeś, ale niech tam, wrzucaj, zawsze coś ciekawego się zobaczy.

Wrzucaj dalej i nic się nie przejmuj.
Dobry wpis w stopce masz (y)
A może Mistrz Kobyliński w zalewie miernoty pokaże nam coś interesującego.
 
B

Bdh****

Gość
#69
Wy zbyt bardzo podchodzicie do tej kwestii. Paweł jak inni są po to, by pomagać, a nie obrabiać Wam d*pę.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#72
Skoro nasi "miszczowie" nie widzą sensu w edukacji nieprzebranych rzesz polskich modelarzy, musimy się posiłkować produkcjami zgniłego imperializmu.


Ale miło by gdyby Daniel i inni ujawnili kilka swoich tajemnic.
I jestem przekonany że nie stracili by zajęcia, bo zobaczenie sposobu na wykonanie czegoś nie jest równoznaczne z nabyciem danych umiejętności.
Do tego trzeba talentu i ciężkiej pracy, co dla ponad 90% "modelarzy" jest niedostępne.
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
#73
musimy się posiłkować produkcjami zgniłego imperializmu.
No to żeby całkiem nie posiłkować się zgniłym imperializmem to tutaj cztery filmy z budowy małej dioramki i w większej skali ale sama zasada używania materiałów i narzędzi jest taka sama w każdej skali. Wszystko jest wyjaśnione co i do czego służy po naszemu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#74
No to żeby całkiem nie posiłkować się zgniłym imperializmem to tutaj cztery filmy z budowy małej dioramki i w większej skali ale sama zasada używania materiałów i narzędzi jest taka sama w każdej skali. Wszystko jest wyjaśnione co i do czego służy po naszemu.
No i widzisz Adamie... W innych skalach dostępne są poradniki, tutoriale, filmiki mówiące jak, co i z czego zrobić... Piękne... Tylko w naszej skali, koledzy skąpią wiedzy, utajniają ją, boją się zdradzić jakiegokolwiek sposobu na poprawę realności wyglądu modelu. Nie wszyscy oczywiście, ale zdecydowana większość... To jest właśnie tragedia modelarstwa w skali H0 w Polsce... :(
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
#75
No i widzisz Adamie... W innych skalach dostępne są poradniki, tutoriale, filmiki mówiące jak, co i z czego zrobić...
Dodam, że warto sobie więcej filmów tego gościa oglądnąć, bo wytłumaczył w tych filmach prawie wszystko o malowaniu pędzlem, aerografem i pokazał do czego jakie farby służą i jakie efekty można osiągnąć.
 

Kagg

Paczangers roku
Reakcje
39 0 0
#76
(...) warto sobie więcej filmów tego gościa oglądnąć, bo wytłumaczył w tych filmach prawie wszystko (...)
Dlatego nie chciałem powielać jego filmików skoro się już wcześniej pojawiały...
Poza tym inne spojrzenie (technika) po lekkim liftingu też może się okazać godna uwagi...
(nie najlepsza jakość, ale może ktoś skorzysta)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#78
Zrobiłem pokaz slajdów z budowy wiaduktu, może dla początkujących się przyda.
Niestety na montaż filmów nie było szans z różnych względów (ograniczona ilość miejsca, poświęcony czas, różnorodność wykonanych prac).
Zaznaczam, że jest to typowa diorama:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 1

Podobne wątki