• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Video - tutoriale

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#42
Z przed kilku godzin. Poradnik "jak wykonać moduł / segment makiety"
Przestarzały system budowy skrzynek i ich wykończenia, nie wnosi nic świeżego, po obejrzeniu tego wątpliwej wartości materiału, młodzi adepci będą popełniać przez lata te same błędy, jak ongiś oklejanie powierzchni makiety gazetami, czemuż to dziś pomroczna nie stosuje tej metody, jeno szpachlówkę akrylową.

Lepiej uważnie przeczytać i obejrzeć prace Inksona, to jest prawdziwa sztuka modelarska.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#45
Przestarzały system budowy skrzynek i ich wykończenia, nie wnosi nic świeżego, po obejrzeniu tego wątpliwej wartości materiału, młodzi adepci będą popełniać przez lata te same błędy, jak ongiś oklejanie powierzchni makiety gazetami, czemuż to dziś pomroczna nie stosuje tej metody, jeno szpachlówkę akrylową.

Lepiej uważnie przeczytać i obejrzeć prace Inksona, to jest prawdziwa sztuka modelarska.
Leszek Lewiński wg mnie zawsze propagował możliwe z najtańszych rozwiązań, zarówno w konstrukcji skrzynek jak i ich wykończenia. W w/w filmie proponuje również - idąc za swoją ideologią - najtańsze i sprawdzone rozwiązanie z możliwych.
Trudno podważyć fakt, że proponowane przez niego listwy drewniane jako zasadnicza część konstrukcji skrzynki nie są tańsze od choćby sklejki. Owszem, są tańsze. Trudno mi się wypowiadać czy to dobrze, czy źle, że to proponuje (tańsze wydaje się gorsze), gdyż ja sam wykorzystuję sklejkę 10mm (tak sobie sam z siebie założyłem, że sklejka będzie najlepsza). Skoro jednak Lewiński twierdzi, że nic się nie działo z jego modułami przez 20 lat... to jak zwał tak zwał, zakładam, że prawdę mówi...
Nie pisze tego by krytykować to, co kolega Paweł napisał wyżej, jak i nie pisze tego po to by zachęcać do użycia listew drewnianych jako najlepszych (czy sklejki którą sam używam).... tylko po to, by zapytać, czy fakt 20-sto letniej bezawaryjnej eksploatacji tamtych jego skrzynek nie zasługuje na zainteresowanie się tym najtańszym z możliwych wykonań?
Grzecznościowo pytam, rzecz jasna :)
Może to sposób by biedni adepci-hobbyści tanio weszli w temat skrzynek?
Pozdrawiam

PS. Ta 'technologia' Inksona, to co to jeśli można spytać?
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#46
Skoro jednak Lewiński twierdzi, że nic się nie działo z jego modułami przez 20 lat... to jak zwał tak zwał, zakładam, że prawdę mówi...
Kiedyś mówił że szpachlówka jest niepotrzebna, można okleić powierzchnię skrzynki gazetami, dziś używa szpachlówki, kiedyś twierdził że Fremo jest be, ba większość tak twierdziła, nawet ja, teraz jeździ na imprezy fremowskie, z pewnością jest niepodważalnie wiarygodnym źródłem
opiniotwórczym.
Kolego przyzanłbyś się publicznie że coś zrobiłeś nie tak i innym wciskałeś kit.

Nie zamierzam na razie polemizować w tym temacie, ale jeśli "biedni adepci-hobbyści" zaczynają od oszczędzania na podstawowych materiałach, to co będzie w dalszym toku budowy, wielokrotnie koledzy wspominali i przestrzegali nowicjuszy że nie jest to tanie hobby, nie jest, ale akurat skrzynki nie są najdroższym elementem wspominanego.

Niebawem pokażę prosty poradnik zdjęciowy (dla początkujących)jak sobie poradzić z budową skrzynki i nie tylko.

O możliwościach Kolegi Inksona, najlepiej poczytać w jego wątku, opowieści widzów nie oddają tego co robi.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#47
Paweł, kolega @Inkson nie tylko robi skrzynki ze znajomością techniczną, ale również jest w tym swego rodzaju artyzm :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 1

Podobne wątki