• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Piotrków Trybunalski - V Trybunały Modelarstwa Kolejowego - 22-23 czerwca 2019

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#21
No właśnie... I może tu jest problem w zrozumieniu sytuacji. W Anglii urzędnik jest nauczony, żeby pomagać petentowi, natomiast w Polsce urzędnik nie pomaga petentowi, co więcej..., często utrudnia petentowi załatwienie sprawy... W Polsce, jak na razie, to urzędnik pomaga systemowi. Petent jest osobą, która utrudnia urzędnikowi pracę. Także w Anglii taką sprawę jak wynajęcie hali na imprezę modelarską załatwiło by się od ręki w kilka minut, a w Polsce jest to praktycznie niemożliwe...
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#22
A ja myślę że jest ;) Pewnie że Trybunały nie są pępkiem świata aby magistrat tylko i wyłącznie na nich się skupiał. A to całe mrowie imprez miejskich jest tyle że Ci co maja kasę dostać to dostają i wiesz o czym piszę. Np. Fakiry- 60tyś, Busola -40tyś dotacji - ulubieńcy pana prezydenta.Wymieniać dalej? A ile ich kosztują Trybunały?
Ale nie wiem czy na tyle ważne, że magistrat jakoś tak nie przywiązuje większej uwagi do Trybunałów. Kiedy pojawił się prezydent miasta, główny patron imprezy? Nie broń tak magistratu, bo to im na rękę powinno być promowanie miasta za tak śmieszne pieniądze na arenie europejskiej. Ale najlepiej żyć obietnicami, prawda? ;)
A ja się zastanawiam czy Ty przypadkiem należysz do ESMMK? Jeśli tak, to czy zdajesz sobie sprawę, że świadomie lub nieświadomie, pośrednio i może bezpośrednio, takimi gatkami działasz na szkodę swojego miasta oraz ESMMK. Jak wspomniał MisterZ. Na forum modelarskim nikogo nie interesują zakulisowe sprawy Twojego Piotrkowa. Czy wam dali czy nie, większość tutaj zainteresowanych ma to gdzieś. Nas interesuje kiedy odbędą się następne Trybunały i tyle. Bez obrazy, ale posłużę się przysłowiem -” nigdy nie sra się w swoje gniazdo”
 
Reakcje
2.464 79 2
#23
Nas interesuje kiedy odbędą się następne Trybunały i tyle.
Właśnie do tego zmierzam. Oby jak najszybciej :)
Jeśli tak, to czy zdajesz sobie sprawę, że świadomie lub nieświadomie, pośrednio i może bezpośrednio, takimi gatkami działasz na szkodę swojego miasta oraz ESMMK
Moje miasto ma to gdzieś.
” nigdy nie sra się w swoje gniazdo”
Opacznie to zrozumiałeś ale takie masz prawo.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#25
Mogli chociaż raz w roku Trybunały połączyć z Targami Hobby w Poznaniu.
Powinni Cię jak najszybciej dokooptować do rządu naszego ukochanego, Twój pomysł doskonale wpisuje się w jego poczynania.


” nigdy nie sra się w swoje gniazdo”
To uniwersalne powiedzenie mające na celu ucięcie wszelkiej krytyki , a pomyślałeś Misiaczku-Kaliszaczku anonimowy że może Arti ma do krytyki prawo, ponieważ w tym też bierze udział i lepiej od nas się w tym orientuje.

Swoją drogą jak to się na świecie plecie, jednym się nie udaje bo im kłody pod nogi rzucają, inni gotowi są zorganizować imprezę, są w stanie załatwić wszystko, zakwaterowanie, jedzonko, dużą halę atrakcyjną lokalizację (Pabianice) a nikt im pomóc nie chce, nawet nie chce wziąć udziału.
Wydaje mi się że nie dorośliśmy do miana społeczeństwa obywatelskiego, zbyt łatwo nami manipulować co skrzętnie wykorzystują ekipy rządzące bez względu z jakiej opcji są.
 
S

Sebastian

Gość
#26
Nas interesuje kiedy odbędą się następne Trybunały i tyle.
Właśnie do tego zmierzam. Oby jak najszybciej :)
Czyżby to akurat najbardziej was interesowało? Prowadzicie jakieś polityczne, przedwyborcze dywagacje na temat poczynań władz Piotrkowa Trybunalskiego a temu służył kiedyś dział "Politykierzy", który z różnych powodów został już dawno temu wywalony w kosmos.
Autor tego wątku już w pierwszym wpisie podał datę:
Piąta edycja Trybunałów Modelarstwa Kolejowego w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 22/23 Czerwca 2019.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#27
To uniwersalne powiedzenie mające na celu ucięcie wszelkiej krytykii
Nie cytuję całości

Trafnie wyczułeś moje intencje, ucięcie dalszej jałowej dyskusji prowadzącej w ślepy zaułek. Dość już było na tym forum podobnych dyskusji przeradzających się w pyskówki i jakieś personalne wycieczki oraz osobiste animozje. Forum modelarskie ma takim pozostać
a nie politycznym.

Dzięki za ładne określenie, ale jakoś bardziej wolę Marian. Wszak znamy się ładnych kilkanaście lat i jesteśmy ponoć kolegami mówiącymi sobie po imieniu.;) Aha, miejsce zamieszkania już nieaktualne. Teraz to stolica
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#28
Dzięki za ładne określenie, ale jakoś bardziej wolę Marian. Wszak znamy się ładnych kilkanaście lat i jesteśmy ponoć kolegami mówiącymi sobie po imieniu.;) Aha, miejsce zamieszkania już nieaktualne. Teraz to stolica
To kończymy, a widzisz ta pozorna anonimowość powoduje że się dokucza znajomym, nawet nie wiedząc że to oni.
Masz rację, co do tej dyskusji, i tak nie wiemy jak jest naprawdę, więc po co się podniecać.

Już na zakończenie całkowity OT, nie wiem jak długa jest ta remontowana ulica, ale wiem że moją o długości około 2 km (Dąbrowskiego) bez takich gruntownych wymian, bedzie robiona prawie cztery lata, a tu w Piotrkowie takie tempo, no niezłych macie tam drogowców.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#30
No to wszystko już jasne... Szkoda, że imprezy nie będzie w tym roku, ale miejmy nadzieję, że podana data się zmaterializuje.
Cieszy też to, że zasięg zainteresowania ww wzrasta.

Pozdrawiam,