• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Piotrków Trybunalski - V Trybunały Modelarstwa Kolejowego - 23-24 czerwca 2018 - [IMPREZA PRZESUNIĘTA NA 2019]

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
#1
V Edycja Międzynarodowych Targów Modelarstwa Kolejowego noszących nazwę „ Trybunały Modelarstwa Kolejowego”, odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2018 roku. Serdecznie zapraszamy firmy i wystawców makiet. :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#6
V Edycja Międzynarodowych Targów Modelarstwa Kolejowego noszących nazwę „ Trybunały Modelarstwa Kolejowego”, odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2018 roku. Serdecznie zapraszamy firmy i wystawców makiet. :)
Rozumiem, że chodzi o imprezę w Piotrkowie Trybunalskim? Naprawdę, coś, co dla jednych jest największą "oczywistą oczywistością", dla innych nie musi być takie jasne.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będzie giełdy :rolleyes:
A w czym koledze małemu65 (i jeszcze dwóm innym) ta giełda tak przeszkadzała? Ja akurat w tym roku znalazłem drobiazg, którego szukałem. Giełda była na piętrze i nie kolidowała z wystawą.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#7
Również uważam, że giełda podczas tego typu wystawy jest przydatna. Staje się magnesem przyciągającym na wystawę ludzi z branży, którzy wiedzą po co przyjechali nawet z daleka. Przeciwność stanowi nie wtajemniczona publiczność która na wystawie znalazła się przez przypadek. Mam jakiś obraz na sytuację jak to wygląda podczas podobnych spotkań w Niemczech. Tam najczęściej pokazom makiet towarzyszą giełdy modelarskie.
 
Reakcje
2.460 79 2
#8
Jeśli ktoś nie chce wejść na giełdę to po prostu tam nie wchodzi i tyle. W żaden sposób nie wadziła wystawie więc nie rozumiem tej niechęci do niej no chyba że kto ma w tym interes aby jej nie było.
 
Reakcje
21 1 2
#10
….... Mam jakiś obraz na sytuację jak to wygląda podczas podobnych spotkań w Niemczech. Tam najczęściej pokazom makiet towarzyszą giełdy modelarskie.
Masz rację, tylko dla przypomnienia. Głównym motywem trybunałów są Międzynarodowe Targi Modelarstwa Kolejowego. Co prawda w tym roku ze względu na niefortunną datę były skromniejsze ( nie wszystkim firmą pasował termin) ale jednak. Więc giełda stanowi niejako konkurencję, która wkurza firmy handlujące na hali i płacące za wyposażenie Expo. Jako przyjezdny oglądacz, miałem okazję pogadać ze znajomymi i posłuchać co się mówi na temat giełdy. I wierzcie mi, nie jest tak różowo jak się niektórym wydaje Oficjalnie nikt z handlujących się nie przyzna, ale zapewne informacje już dotarły do organizatorów co widać już w drugiej części wypowiedzi Pana Roberta.
 
Reakcje
2.460 79 2
#11
Ale jak można porównywać zakup modeli używanych do modeli nowych??? Kto chce kupić nowkę wie gdzie się udać i ją kupi bez względu czy są gdzieś indziej używane. Więc jakim sposobem tracą handlowcy?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
misterZ

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
#12
Rozumiem, że chodzi o imprezę w Piotrkowie Trybunalskim? Naprawdę, coś, co dla jednych jest największą "oczywistą oczywistością", dla innych nie musi być takie jasne.
Przepraszam mój błąd :oops: Wersja poprawiona ;)

V Edycja Międzynarodowych Targów Modelarstwa Kolejowego noszących nazwę „Trybunały Modelarstwa Kolejowego”, odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2018 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
Serdecznie zapraszamy firmy i wystawców makiet. :)
 
Reakcje
21 1 2
#13
Ale jak można porównywać zakup modeli używanych do modeli nowych??? Kto chce kupić nowkę wie gdzie się udać i ją kupi bez względu czy są gdzieś indziej używane. Więc jakim sposobem tracą handlowcy?
Osobiście jest mi obojętne czy jest giełda czy jej nie ma. Jednakowoż argumentacja przedstawiona prze handlujących jest dość wymowna. I gdybym był organizatorem miałbym nie lada orzech do zgryzienia :confused:
A Twoje pytania Arti2811, należy raczej kierować do handlujących na hali.;)
 
Reakcje
2.460 79 2
#14
Wiem że najgorsza jest konkurencja ale według mnie nie można porównywać modeli nowych do modeli używanych a to że akurat powstał taki pomysł był zrealizowany i jak widać nikt nie stracił to czemu go nie kontynuować ? Wątpię aby ktoś z wystawców miał zrezygnować ze względu na organizowaną giełdę bo traci na tym finansowo ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#19
Czy to wszystko naprawdę takie ważne,kto chce pójdzie i kupi, kto nie chce ten tego nie zrobi.
Za chwilę się okaże że i ta impreza jest *****wa bo jest na niej giełda, gdyby jej nie było byłby szum że jej nie ma, niektórym to nawet krzywy szew na torbie w której noszą nabiał przeszkadza.

@mały65 zorganizuj taką imprezę w Sieradzu,ale bez giełdy.
 

Podobne wątki