• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Usuwanie oznaczeń wypukłych Roco

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
343 1 1
#1
Czy ktoś z Was próbował już usuwać te nowe "wypukłe" oznaczenia na modelach wagonów Roco? Schodzi to zwykłym rozpuszczalnikiem, tak jak było z oznaczeniami płaskimi?
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#2
A co to znaczy 'zwykly rozpuszczalnik'? Ja znam Nitro, Aceton, Benzyna ekstrakcyjna, Plyn hamulcowy. Ale kazdy z nich na rozne tworzywa roznie dziala.
 
OP
OP
Pawel

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
343 1 1
#3
Fakt nie napisałem zbyt precyzyjnie, chodzi mi o usuwanie samych oznaczeń z zachowaniem farby pod oznaczeniem, ja do tego używałem rozcieńczalnika Humbrol do emalii, i w przypadku oznaczeń płaskich schodziło całkiem nieźle.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#4
Zapomnij o usunięciu tego chemią, nie wiem z czego oni to robią ale tylko mechanicznie można to usunąć. Ja zaczynam od papieru 1200 i na 2500 kończę. Niekiedy nie udaje się idealnie usunąć napisu i zostają rysy i dziury. Wtedy trzeba to szpachlować i od nowa zabawa z papierem ściernym.
 

Podobne wątki