• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

US Tabor

OP
OP
T

twardy1

Gość
#6
Fot raczej lepszych niż te z linku Miśka to ja na razie nie zrobię.
A co do modelu
Wykonanie - jest to jeden z bardziej szczegółowych i detalicznych a za razem delikatnych modeli jakie widziałem.
Sterowanie - DC je¼dzi jak każdy przyzwoity model w analogu bez żadnego zachwytu ale OK , d¼więk :-? no tu jest ciekawie
Od razu po podaniu napięcia słychać pracę loka , zsynchronizowane są podstawowe d¼więki przy ruszaniu i hamowaniu.
Dodatkowo można zagwizdać i zatrąbić .
Całość jest sterowana z małego radiowego pilota.
Acha zapomniałem dodać że za pomocą tego pilota zmieniamy również kierunek jazdy loka i przyspieszamy oraz hamujemy .
Jest to specyficzne sterowanie , taka hybryda DC z DCC
Niestety jazda loka nie jest tak efektowna w tym systemie jak innych w DCC
A co do sterowania DCC
No i tu u mnie pojawiają się problemy :!:
Bez pomocy Miśka nie da rady :->
Chodzi o to że dekoder , tak mi się wydaje musi przed uruchomieniem mieć indywidualnie zaprogramowane CV przyspieszania i hamowania .
U mnie z moim systemem TRIX`a rusza od razu z maksymalną prędkością :devil:
A co do d¼więków .
Jest tam ich aż 28 :!:
Ja mogę obsłużyć tylko 8 za pomocą mego systemy ( i tu warto mieć np. PRODIGI )
Ciekawostką jest to że możemy przeprogramować d¼więk trąbki.
Mamy ich kilka do wyboru :->
Budowa
Jak wspomniałem na początku - delikatny detaliczny i szczegółowy.
A co do rozwiązań napędowych to wszystkie "duże" koła są napędzane .
Mają one kółka z bardzo małymi obrzeżami - 0.40 mm ;-)
Niestety wszystkie pozostałe koła mają prawie standardowe obrzeża i tupią na c-40 .
Jest jeszcze jeden szczegół na minus to za duża odległość pomiędzy tendrem a lokomotywą .
Ogólne wrażenie .
Model super doskonale wykonany i bardzo zaawansowany technologicznie.
Niestety mnie nie powalił na kolana , może przez te kółka a może przez brak wstępnego zaprogramowania dekodera.
Pomimo tego uważam że ten model który można nabyć za niecałe 300$ jest wart posiadania go w kolekcji . Z niecierpliwością czekam na BigBoy`a tej firmy. :D
 

Załączniki

OP
OP
B

bambuko1

Gość
#7
twardo napisał(a):
...
Niestety wszystkie pozostałe koła mają prawie standardowe obrzeża i tupią na c-40 .
...
z innego forum, na ten temat:
"...Free N Challenger Wheel Set Exchange Program Announced
Based on feedback from customers running the new N scale Challenger loco on code 55 track, Athearn will exchange the non-driver wheel sets for new wheel sets with smaller flanges designed to run on code 55 track. Customers must remove four wheel sets on the loco (two on the lead truck, two on the trailing truck) and all seven wheel sets on the tender, and return them to the following address:
Athearn N Challenger Wheel Set Exchange
1550 Glenn Curtiss Street
Carson, CA 90746
A replacement set of wheels will be send postpaid to replace the wheels returned.
Note: Locomotives should not be returned and drive wheels should not be removed or returned.
The new wheel sets will be available in June, so wheel sets should not be returned until replacements are available..."
Chris
 
OP
OP
M

M_Storch

Gość
#12
Jeszcze o challengrku...

Jak juz macie toto cudo to sie pochwalcie, jaki minimalny łuk toto przejeżdza? Wiem ze na makiecie N-ormy to nie ma znaczenia, ale na potrzeby 'tortowników' moglibyście uchylić rąbka tajemnicy....Przejedzie to przez Kato Unitrack R281mm? (Ten akurat promien traktuje jako amerykanski R1 bo jest w zestawach startowych).
Pozdraw!
Storch
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#20
do mnie się ostatnio przyturlał SD40T-2 Tunnel Motor - jeden z fajniejszych "długaśnych" amerykańców... długo się przymierzałem, włącznie z kur..eniem za aukcje na ebay.us gdzie chodziły po 40-50$ (przy cenie MSRP ok. 120$)
trawione wycieraczki, kratki silnika (zwłaszcza fajne są te od górnych wentylatorów)

trafiłem w końcu na ebay.uk i o d razu w tej fajniejszej wersji z długim ryjem ;-)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
A
Tabor 7
Tabor 5
W
Tabor 4
W
Tabor 5
H
Tabor 4

Podobne wątki