• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ursus C45 1:35 wyrób własny

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Od dłuższego czasu zbierałem materiały do budowy tego traktora i w końcu trzeba powiedzieć dość i zabrać się z budowę .
Tym bardziej że planowałem uświetnienie tym traktorkiem paru prac .
Na razie powstanie model matka a później trochę się rozmnoży ;)
Dodatkowym impulsem było otrzymanie od kolegi żywicznego modelu firmy Czeskiej PlusModel ,niestety po oględzinach modelu stwierdziłem że nie da się z tego zrobić naszego Ursusa , być może to inny model Lanz Buldoga .
Nie wnikając w szczegóły wykonałem zgodnie z posiadanymi materiałami nową skrzynie biegów , kominek dolotu powietrza , wylotowy komin spalin, obudowę napędu wentylatora i poprawiłem całą masą pierdółek aby był to Ursus.
Traktor wykonam na stalowych kołach z pierwszej partii produkcyjnej ,od taki pierwszomajowy Ursus.:D





Oraz małe porównanie jak to wygląda w Ursusie a jak firmowe.
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#5
Dalszy postęp prac przy Ursusie , wykonałem nowe zawieszenia w dwóch wersjach , wannę dla traktorzysty , dopasowałem na razie koła gumowe ,z żelaźniakami na razie walczę .
Teraz też nadszedł czas na wykonanie różnych drobiazgów typu dźwignie ,wajchy ,śrubki itp.



 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#8
Tymczasem powstały podstawy do URSUSA C 451 , a do C45 popracowałem trochę nad kołami .
Cały czas też walczę ze wszędobylskimi dźwigniami ,śrubkami itp drobiazgami .
Ponieważ są już obie szoferki dla traktorzysty trzeba będzie je wyposażyć w osprzęt do prowadzenia traktora .




 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
#12
Idziesz jak widzę na całość. Pięknie to już wygląda. Mnóstwo detali dodaje smaczku. Podziwiam... Oglądam... Podziwiam... (y) (y) (y)
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#14
Wszystkie charakterystyczne pocięgła i dźwignie wykonałem ,choć te drobiazgi były chyba najbardziej pracochłonne .
W najbliższym czasie dojdzie głowica żarowa i przegub napędowy do przystawek rolniczych .
No i oczywiście daszek coby traktorzysta nie mókł podczas pracy na roli


 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#17
Dalszy ciąg prac ,wykonałem głowicę żarową , tylni wałek przeniesienia napędu .
Popracowałem też trochę przy wannach traktorzystów obu wersji .

DSCF2877.JPG
DSCF2881.JPG
DSCF2889.JPG
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#18
Pierwsze świeżutkie odlewy , na tym jeszcze nie koniec zostało jeszcze parę części .
Przy okazji wyszło że niektóre detale trzeba będzie poprawić jeśli chodzi o formowanie bo ich odlewnie nie do końca wychodzi tak jak bym chciał .
Zacząłem też składanie traktorka z odlanych już elementów , czyli tak jakby robota od początku ,ale już z nadzieją na zasilenie tymże modelem paru tematów które sobie zaplanowałem . :)
To chyba już wszystko lub prawie wszystko teraz czas Koparkę KM-251 .:D
Oczywiście jak tylko poskładam będzie prezentacja na dioramie bo tam ma swoje miejsce a i zapewne wykorzystam ten model z przystawkami w paru innych .;)
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#20
Prawie wszystko co udało się poskładać z odlewów .
Na razie Ursus C 451 na gumiakach , w przygotowaniu C-45 .
Oczywiście W przypływie weny twórczej zapewne gumiaka wyposażę w podnośnik hydrauliczny ,no i dostanie daszek ,reflektory .
Ale to już w tak zwanym międzyczasie .






WESOŁYCH ŚWIĄT :)