• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ursus A

OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
No to jedziemy dalej , trochę podłubałem i zmajstrowałem pakę i skrzynki .
Teraz trochę trzeba będzie jeszcze dokleić parę drobiazgów a z rzeczy niezbędnych na pewno wykonam układ kierowniczy , pocięgła hamulców , no i trzeba uzupełnić silnik .
Na razie nie myślałem o napędzie ,ale jak by co do dziękuję za namiar .

OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Postanowiłem sobie jak tylko odleje z żywicy podwozie skarosować jako autobus
Do tego zapewne dojdzie miejska polewaczka ,straż pożarna , cysterna .
Oczywiście będzie też wersja A30 z nieco inną kabiną .
Z pojazdów unikatowych można zabudować na podwoziu polewaczkę policyjną , samochód pancerny z 1Pułku Pancernego no i oczywiście wz.29.
No ale to tak jeśli chodzi o wersja rozwojowe .
W przerwie między przygotowaniem do formowania trochę podrobiłem tankietką , no ale tutaj zacznie się zapewne nowy temat powiązany nieco z kolejnictwem .
;)

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Czy inni też nie widzą żadnych zdjęć w tym wątku? Ja właśnie dziś stwierdziłem, że widzę wyłącznie tekst, ale żadnych fotek. Wcześniej tu nie zaglądałem.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
To ciekawe, w dzień oglądałem to w pracy i na dwóch przeglądarkach (IE i Firefox) zdjęć nie było. W domu na IE i Edge jest OK. Tajemnice nowoczesnej technologii...

OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Wytoczyłem z polistyrenu oponę z wgłębieniem po środku , brzegi ponacinałem po obwodzie a w środek wkleiłem ponacinany pasek z nacięciami .
Oczywiście to nie jedyny sposób , ale jeden z wielu .
Takie rozwiązanie jest często spotykane w modelach kartonowych .
W tym wypadku wystarczy wystrugać jedną oponę reszta to silikon i żywica i można mieć ich dowolną ilość , bez 3D :)