• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Urmston & District Model Engineering Society 16.10.2016

K

KiersNo

Gość
#1
Korzystając z okazji kilkudniowego pobytu u znajomych w Manchesterze, postanowiłem odwiedzić "kolejkę" mieszczącą się w Abbotsfield Park, w Urmston. Akurat podczas naszego pobytu, panowie mieli dzień otwarty i prowadzili ruch pasażerski. Przemili dżentelmeni powitali nas z uśmiechem na ustach i od razu namawiali na przejażdżkę. Bilet na pociąg kosztował 30p (1,44zł) wiec przepuściliśmy tylko "diesla" i ustawiliśmy się w oczekiwaniu na parowóz.
20161016_124714.jpg

Ku naszej uciesze, po chwili zjawił się "parujący czajniczek". Na jego widok przypomniało mi się uczucie jakie towarzyszyło mi za berbecia kiedy dostałem pierwszą kolejkę elektryczną.
20161016_124928.jpg
20161016_125026.jpg

Kupiliśmy bilety, zajęliśmy miejsca w wagonikach i w drogę. Kierownik dał sygnał do odjazdu, i maszyna ochoczo ruszyła ze stacji, i dziarsko popędziliśmy przez park.
Po zakończeniu przejażdżki obserwowaliśmy obrządzanie parowozu oraz ucięliśmy sobie miła pogawędkę z obsługą.
20161016_125551.jpg
20161016_125718.jpg
20161016_125512.jpg
Niestety w czasie naszej wizyty, na szlaku były tylko dwie maszyny ale w części technicznej zauważyłem trzecią.
Piękny tendrzak był akurat szykowany przez właściciela.
20161016_130442.jpg
20161016_130519.jpg
20161016_130547.jpg

Niezwykle przyjemnie było zobaczyć modelarstwo przez duże M, w wykonaniu bardzo miłych i otwartych ludzi. Gorąco polecam zahaczyć o tę "kolejkę" bo jest naprawdę warto. Mam nadzieję że przy okazji następnej wizyty będzie więcej maszyn pod parą.
Żadnych informacji odsyłam do http://www.udmes.co.uk .


Ps. Do moderatorów.
Dałem to tu bo za Chiny Ludowe nie wiem w jakim dziale to umieścić.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#6
Zastanawiałem się chwilę dlaczego te tory na tych estakadach, bo trochę to psuje klimat, ale pewnie dlatego, że modele lokomotyw nie sa aż tak duże, a tak środek ciężkości dobrze wypada. Zresztą... i tak dziadki maszyniści się schylać pewnie nie mogą za bardzo.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#7
Zastanawiałem się chwilę dlaczego te tory na tych estakadach, bo trochę to psuje klimat, ale pewnie dlatego, że modele lokomotyw nie sa aż tak duże, a tak środek ciężkości dobrze wypada. Zresztą... i tak dziadki maszyniści się schylać pewnie nie mogą za bardzo.
Przyjrzyj się dokładnie wagonom za lokomotywami, są przewidziane do siadania. Estakady powodują że pasażerowie nie szorują nogami po ziemi.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 9

Podobne wątki