• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Uriel - robótki ręczne w skali 1:87

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#1
Cześć :)
Z biegiem czasu moje życie troszkę zwolniło, więc znalazł się czas na modelarstwo. Zatem moja skromna reaktywacja :)
Myślę, że wielu z Was mnie jeszcze pamięta, nowym forumowiczom się przestawię - Marcin.
Po 12 latach obecności w kręgu modelarzy "dorobiłem" się w końcu swojego aerografu.
Początki bywają trudne, więc krytyka niech będzie delikatna.

Po wielu latach nareszcie mogłem dokończyć projekt, który kiedyś, kiedyś (jeszcze na staaaarym forum 1:87) zapowiedziałem.
Chodzi oczywiście o Scanię Rutilli z przyczepą. Kalkomanie zaprojektowałem, wydrukowałem, model w częściach czekał na malowanie... Na szybko licząc = 6 lat.
No ale do sedna:
IMG_20191120_105444a.jpg IMG_20191120_105452a.jpg 7
Brakuje kilku detali, które czekają na przyklejenie. Malowanie wyszło mi dość dobrze, jednak do końca zadowolony nie jestem. Szukam drugiego modelu aby wykonać brata bliźniaka.

Oryginał:
Scania GoEst 800x600.jpg
źródło: http://forum.trucksfoto.pl/index.php?topic=21171.0



Aktualnie jestem w trakcie realizacji dwóch projektów:
1) Opel Calibra.... dlaczego? O tym wkrótce :)
IMG_20191223_164951a.jpg IMG_20191223_165001a.jpg

2) MAN F2000 z kolejowym akcentem ;)
Wzorować się będę na takim zestawie, który kiedyś było mi dane dostrzec i od razu wpadł mi pomysł wykonania takiego modelu.
IMG_20191015_074404a.jpg

Przygotowania do malowania
IMG_20200109_124909.jpg

Malowanie ukończone, teraz tylko detale.
IMG_20200109_183932a.jpg




:)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.526 68 0
#2
Kupiłem kiedyś od Ciebie parę modeli;), tych na żelaznych kołach. Pamiętam Twoje piętrusy i twoją uczciwość jak mi napisałeś
że nie ma sensu się naciągać na kasę bo niedługo Rivarossi wypuści Bipę.
Scania piękna pomimo tego że jakiś "paproch" Ci się przyczepił w prawym górnym rogu, czekam na następne.
 
OP
OP
Uriel

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#5
Kupiłem kiedyś od Ciebie parę modeli;), tych na żelaznych kołach. Pamiętam Twoje piętrusy i twoją uczciwość jak mi napisałeś
że nie ma sensu się naciągać na kasę bo niedługo Rivarossi wypuści Bipę.
Scania piękna pomimo tego że jakiś "paproch" Ci się przyczepił w prawym górnym rogu, czekam na następne.
Dzięki za dobre słowo :) W modelarstwo kolejowe praktycznie przestałem się bawić. Coś tam jeszcze mam w kolekcji ale... Zawsze ciągnęło mnie do samochodów :)
O paprochu wiem... Niestety farba też była słabej jakości, dopiero później przekonałem się, że inny producent produkuje lepsze farby. No nic, model już wykonany i nie ma sensu go poprawiać.

Wielki powrót :):):) , to może z Krzyśkiem jakiegoś polonika wypuścicie ale nie na kalkach :)
Żebyś wiedział jaki projekt od kilku lat czeka na realizację to byś spadł z krzesła :) Jeszcze trochę wody w Odrze upłynie zanim projekt wyjdzie na światło dzienne. Cały czas cisnę o to Krzyśka.


Ze spraw przyziemnych - MAN ukończony (jeszcze tylko muszę zdobyć lusterka). Trochę kalkomanii, ładunek na naczepę w postaci wózków wagonowych, deskowanie przerobionej naczepy, drobne detale i chyba jest dobrze.

IMG_20200114_124348.jpg
IMG_20200114_124359.jpg
IMG_20200114_124413.jpg
IMG_20200114_124445.jpg
IMG_20200114_124502.jpg
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#7
(y) Ładunek na naczepie MAN'a to niezły rarytasik na rynku kolejkowym :LOL:. Bardzo fajnie zwaloryzowana naczepa, pasy (y)(y), kalki i pomalowania na duży plus :cool:.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#8
Fajny ładunek, czy te wózki są "kolejkowe" czy modelarskie... tzn czy są żywcem wyjęte z wagonów h0, czy wymodelowane na wzór realnych? Pytam, bo nie bardzo się znam.

ostatnio modelowałem wózek 25TN i musiałem kilka uproszczeń wprowadzić, żeby w ogóle dało się go zamontować do wagonu w skali, ze o drukowaniu i późniejszym odlewie nie wspomnę. Oryginalnie jest mega skomplikowany...
25TN.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Uriel

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#9
Czepiać się nie będę bo jest spoko ale środek kabiny aż się prosi by go pomalować :)
O widzisz, człowiek się uczy... Następny model będzie miał pomalowaną kabinę wewnątrz.

(y) Ładunek na naczepie MAN'a to niezły rarytasik na rynku kolejkowym :LOL:. Bardzo fajnie zwaloryzowana naczepa, pasy (y)(y), kalki i pomalowania na duży plus :cool:.
Rarytasik? Zwykłe wózki 25TN z wagonów cystern... Mam ich cały worek :D

Fajny ładunek, czy te wózki są "kolejkowe" czy modelarskie... tzn czy są żywcem wyjęte z wagonów h0, czy wymodelowane na wzór realnych? Pytam, bo nie bardzo się znam.

ostatnio modelowałem wózek 25TN i musiałem kilka uproszczeń wprowadzić, żeby w ogóle dało się go zamontować do wagonu w skali, ze o drukowaniu i późniejszym odlewie nie wspomnę. Oryginalnie jest mega skomplikowany...
Wózki pochodzą z modeli cystern DEC, stara produkcja Geconvvm. Zostały tylko ucięte czopy skrętu i przemalowane. Nie chciało mi się ich jakoś specjalnie waloryzować. To tylko ładunek :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 2
W robocie 13
W robocie 31

Podobne wątki