• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Urbex - Zakłady Naprawcze Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.272 28 2
#2
Urbex... jak tylko widzę to słowo, to odechciewa mi się zgłębiać tematu. Pochodzi ono od słów urban exploration, a mam nieodparte wrażenie, że ludzie zajmujący się tym modnym teraz zagadnieniem ograniczają się do powierzchownego zbadania tematu. Takim realizowanym po łebkach, jak sama niechęć do rozwinięcia i prawidłowego nazwania tego czym się zajmują - eksploracja! Piękne słowo, czyż nie? ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#3
No, zajmują się eksploracją miejsc opuszczonych. "Włamać się", żeby połazić, filmik nakręcić, takie tam słitfocie z wagonikiem trzepnąć. I tyle. Nie muszą się znać na kolei, przecież jutro wejdą do zrujnowanego szpitala, czy mleczarni.
Aczkolwiek mają nieźle "*****ne":
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#5
Ogólnie, takich ludzi bym podzielił na dwie grupy: mających (czasem w stopniu minimalnym) pojęcie i totalnych pajaców.
Zanim w zeszłym roku wybraliśmy się z Żoną na PolandRock (ex Woodstok) wpadało mi troche filmówn na YT o tematyce MRU. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Pniewo (Boryszyn był z 13 km dalej od trasy S3).
Owszem, eksploatorzy czasem ryzykują, ale ci rozsądniejsi o tym ostrzegają... i pchają sie tam, gdzie wycieczka nie wlezie.

Pozdrawiam,...
 

Pasażer J.B

Nowy użytkownik
Reakcje
18 0 0
#6
Mam okazję znać temat od obydwu stron, zarówno miłośnika kolei ale też od strony eksploracji miejsc opuszczonych (w tym często kolejowych)

Tutaj na tym filmie to kompletna amatorka, w świecie eksploracji czy Urbexu takiego prawdziwego wyjazd na miejsce wcześniej upatrzone, rozpoznane i eksplorowane bez przygotowania merytorycznego do kompletna amatorsaczyzna.

Niestety nawet na łódzkim podwórku widać to najlepiej, urbex to wyścig- kto szybciej, kto pierwszy, kto więcej odwiedzi. Zero wiedzy o miejscach co potwierdza się w jałowe gadce na filmie lub kompletnej niewiedzy opisując to co widać na filmie.
Najgorszy sort pseudo eksploratorow to ci którzy odwiedzając dane miejsce tyle samo co miejsca, pokazują samych siebie lub promują własną osobę jak chipsy w reklamie.
Szkoda słów.