• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Uratują?

OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Jesli uda sie wpisac ten parowoz w poczet zabytkow to mam nadzieje iz nie po to aby podziwiac kupe zlomu jaka jest obecnie :x Przypuszczam iz zostanie on ...wlasnie odmalowany... i nie ma znaczenia czy bedzie to tylko statyczny pomnik czy tez w pelni sprawna maszyna....wazne aby na zyletki nie poszedl !!!
 
Reakcje
239 3 0
#5
Misiek napisał(a):
Przez kogo bedzie on odmalowany?
No właśnie, Marcin, przez Kogo?? Wpiszą go do rejestru zabytków i pewnie dalej będzie rdzewiał, gdzie rdzewieje.
Kolego Bipa1966 od wpisu do rejestru zabytków jeszcze nic samo się nie wyremontowało - do tego są potrzebni ludzie i całkiem spore środki.
 

Gryzon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Parowóz jeżdzący też może mieć pecha:

"O godz. 10.28 na przejedzie kolejowo-drogowym w pobliżu Rakoniewic (woj. wielkopolskie, linia Poznań - Wolsztyn) ciągnik rolniczy uderzył w bok parowozu ciągnącego zabytkowy skład z Wolsztyna do Poznania. Nikt nie odniósł obrażeń, ale oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Widoczość na przejeździe była bardzo dobra, przejazd jest oznakowany znakiem "Stop". Przerwa w ruchu pociągów spowodowana czynnościami dochodzeniowymi prowadzonymi przez policję trwała do godz. 12.42."

Swoją drogą - wiadomość z 13.01. Fajna musi być taka parowozowa impreza wśród śniegu, aczkolwiek mechanik i palacz muszą mieć chyba naprawdę ciężko...

Pozdr!
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#10
I nic się takiego nie stało, parowóz wcale nie został tak poważnie uszkodzony, wczoraj wrócił do planu, widziałem go jak odjeżdżał o 13:30 z Wolsztyna do Poznania ;)
Swego czasu Ol49-7 miała gorszy wypadek, jak uderzyła na tej trasie w samochód ciężarowy, wówczas kierowca i pasażer samochodu zginęli na miejscu. Z tego co pamiętam był to 2000 albo 2001 rok.
 

michalPKP

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
hmm... kasy trochę trzeba by było na to... ale jeżeli ma jeździć na pokazach i zadziwiać widzów to wolał bym włożyć w niego z kilkaset tysięcy :)
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
#12
Po wielu latach Kędzierzyn ma swój kolejarski pomnik. Nie jest to niestety tak jak miałem nadzieję Ty45.....ale i Kriegslog wygląda pięknie.....szczególnie w okresie świątecznym :)
I w związku z powyższym 2 pytania:
Ktoś wie co stało sie z tym 45 z artykułu powyżej ?
Czy na chwilę obecna iluminacja na parowozie jeszcze jest zainstalowana ?
Mam blisko więc nawet w dzisiejszy , deszczowy dzień wybrał bym się chętnie z moimi juniorami :)

 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#15
a może jednak coś na temat ???
To było wg mnie jak najbardziej na temat - jak można zrobić taką wiochę i odpust z bądź co bądź - pomnika???
Jakie byłoby święte oburzenie w PL, gdyby pomniki Mickiewicza, Fredry czy np. pomnik Westerplatte ktoś poubierał w czapeczki mikołajowe i poobwieszał girlandami lampek? A dlaczego parowóz można tak potraktować?
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
#16
Ja w ogóle można porównać lokomotywę, samochód czy samolot do człowieka.....poety, polityka czy bohatera narodowego ???
Panie Domagalski.....z całym szacunkiem dla Pańskiej wiedzy i Pańskiego dorobku.... odpuść Pan, wstydu sobie oszczędz !
A jak ozdabiają kościoły, wieżę Eiffla , czy dziesiątki innych miejsc, budynków ?? To jakaś profanacja jest ??
No po osobie takiej jak Pan to się nie spodziewałem tego typu wypowiedzi !
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#18
Panowie, starczy, bo będę usuwał następne takie wpisy. Nawiązanie do pomnika smoleńskiego w tym kontekście jest trochę nie na miejscu.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
#20
Panie BoGneR.... dziekuję za jakże cenną informacje, cieszę się również ,że oba zabytki mają sie dobrze :)
Ktoś widział ostatnio czy jeszcze świeci ??