• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UPS na supercap

OP
OP
r-mik

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#21
W kwestii prac kolegi Pado (wyszukiwanie na tym forum to w mojej opinii nie jest najłatwiejsza sprawa):
Warsztat samochodowy
I na gotowo filmik z YT:
Land Rover Defender RC

Prace kolejowe w Nce (ucyfrowienie i oświetlenie):
Warsztat Stroju
Mimo, że nie jest na temat ale też nie jest to zaczepka tylko rzeczowa pomoc, odpowiem:
Nie widzę zaawansowanej elektroniki. Dekoder do N nie raz wstawiałem i to nic nadzwyczajnego, co innego, jeśli byłby to dekoder zaprojektowany przez @pado. Wtedy chylę czoła, bo ja nie byłem w stanie upchnąć trakcji i dźwięku w tak małych wymiarach aby dekoder zmieścił się do N.

Czy w ogóle zobaczę dekoder trakcji i dźwięku homemade konkurencyjny do mojego?
Pytałem o taką konstrukcję już wiele razy ale ZERO odpowiedzi! Jedyne jakie dostaję, to nie na temat.
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
515 57 11
#24
Wszystko zalezy od rynku i ceny. Dekoder zapór sterujący serwami mający wyjście na głośnik sterowanie analogowe oraz wyjście na sygnały świetlne plus pełna automatyka w oparciu o wykrywanie zajętości toru, obecny jest na rynku od chyba 3 albo 4 lat (polska produkcja) cena ok 150pln. Jeżeli zaproponujesz cos podobnego za 90zł to w sposób oczywisty znajdziesz nabywców.

Co do superkondensatora. Używam takowych w listwach oświetleniowych ESU. Sprawdzaja się wysmienicie. Nie jestem elektronikiem ale jednak jeżeli piszesz że układ do tego kondensatora wraz z kondensatorem kosztuje ok 50PLN to nasuwają się dwie wątpliwości

1. W lokomotywce dużo taniej i dużo prościej zastsowac tradycyjny UPS cena plus minus 15 złotych no chyba ze najtańsze komponenty to poniżej 10 zł pewnie tez się zmieścisz.
2. W układzie oświetlenia, (przyznaje nie wiem czy zaproponowany przez Ciebie układ moze być tak wykorzystany) ,skoro ESU zapewnia rozwiązanie już na płytce (do listwy przyłączasz wyłącznie superkondensator) a cała listwa DCC kosztuje 65 zł netto, 80 zł brutto to 50 zł wydaje się byc delikatnie mówiąc drogim rozwiązaniem.



Dokładnie. Pobawić się lubię ale czy tabor/infrastruktura jest wiernie odtworzona czy nie mało mnie obchodzi. Zamiast tracić setki godzin na zabawę w modowanie od podstaw budynku wolę od podstaw zbudować tani dekoder dźwiękowy i inną elektronikę.
Cóż mi po pięknych statycznych budynkach, wagonach? Wolę gorszy budynek/wagon ale z życiem w postaci losowa zapalanego oświetlenia, wydobywających się dźwięków itp.


Za dużo roboty aby zrobić "pająka". Taki film będzie jak zrobię prototyp UPS. Test miał na celu stwierdzenie 2 rzeczy:
1) O ile więcej energii odzyskam z superkondensatora w porównaniu do zwykłego elektrolita. Trzeba bowiem mieć świadomość, że występują nieuniknione straty w przetwornicy i nie tylko.
2) Problem ładowania kondensatora a właściwie kondensatorów., który dotychczas mało mnie obchodził, bo używałem ich do podtrzymania pracy uC przy zaniku zasilania, które zdarzało się bardzo rzadko i czas ładowania kondensatorów nie był istotny.


Jest taki projekt:
zainteresowanie zerowe.
 
OP
OP
r-mik

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#25
cena ok 150pln. Jeżeli zaproponujesz cos podobnego za 90zł to w sposób oczywisty znajdziesz nabywców.
Na 4 serwa?
Każde wyjście to inne dźwięki?
Na 8 wyjść On/Off?
Ma zależności?
To tylko kila przykładów w czym moje rozwiązanie jest lepsze.

Ponadto, nie na temat!

Czy "modelarze" na siłę chcą udowodnić jaki są?
Udowodnili!
Zadowoleni?
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
515 57 11
#29
To tylko oferta handlowa. Po co mi 4 serwa do 2 szlabanów. Po co mi inne wyjścia dźwiękowe (to już kwestia wyboru) Podłączam, wydobywa się przyjemny dźwięk. Szlabany sie opuszczają, światła S1 czy S2 świeca naprzemiennie, pociąg przejeżdża szlabany się zamykają. Prostę, dobre w cenie przyzwoitej. Próbuję Ci wytłumaczyć, ze możesz świat zawojowac cena albo super ofertą znacząco odmienną od konkurencyjnego rozwiązania . I daję Ci tez odpowiedź skąd brak zainteresowania. Jaką cenę zaproponowałeś?
Są wyjścia na Światła?
Tak zdobędziesz rynek a nie ...nie obraź sie technologicznym bla bla bla..... 90% uzytkowników nie ma pojęcia o czym piszesz. Oni mają podłaczyc prostę działajace rozwiązanie

Na 4 serwa?
Każde wyjście to inne dźwięki?
Na 8 wyjść On/Off?
Ma zależności?
To tylko kila przykładów w czym moje rozwiązanie jest lepsze.

Ponadto, nie na temat!

Czy "modelarze" na siłę chcą udowodnić jaki są?
Udowodnili!
Zadowoleni?
 
OP
OP
r-mik

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#30
To tylko oferta handlowa. Po co mi 4 serwa do 2 szlabanów.
1. Lepiej mieć więcej w tej samej cenie niż mniej.
2. Nie widziałeś nigdy rogatek złożonych z 4 szlabanów? Na 90% widziałeś, więc Twoja wypowiedź jest typowo mało "perspektywiczna". Widzisz tylko "swój czubek nosa". Ja "nie chcem ale muszem" widzieć "czubki nosa" innych ludzi. To trudne! Sam spróbuj!

Jaką cenę zaproponowałeś?
Cena standardowa dla ACS.UNI. Od 100 do 200zł ale...nie w najbliższym czasie, bo jest "krach" na rynku podzespołów. Wiele osób chciałoby kupić moje dekodery ale to tylko marzenie. Ceny drastycznie wzrosły a (np z $2 na $16) a czas oczekiwania wzrósł (np z 4-6 tygodni do 8 miesięcy). Mogę kupić bezpośrednio od producenta. Trzeba kupić "tylko" pudełko 10'000szt. Koszt ok 63'000zł. Czas oczekiwania do lipca.
Kto wyłoży kasę?

Są wyjścia na Światła?
8, jak mało można rozszerzyć tanimi (10-20zł) modułami o kolejne 8-16 wyjść. Max liczba modułów, teoretycznie 8-16 ale barierą będzie I2C. Ja, w przeciwieństwie to większości amatorów, staram się, nie przekraczać norm. Czasem naginam normy ale wtedy jasno i wyraźnie o tym informuję!

Tak zdobędziesz rynek a nie ...nie obraź sie technologicznym bla bla bla..... 90% uzytkowników nie ma pojęcia o czym piszesz. Oni mają podłaczyc prostę działajace rozwiązanie
99% nie czyta instrukcji! Tu jest problem!