• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Unimog RC

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#43
Dzięki Piotrze, mogę się na te światła gapić godzinami...
Ale co nowego u Unimosia?
Kogucik... I świeci nawet... Co ciekawe Busch w Unimogu zrobił trzy koguty: dwa z przodu przezroczyste i wydrążone, dzieki czemu mozna do nich włożyć diodę (0603 się mieści ale lepsza jest 0402 oczywiście ) i jeden z tyłu... Pełny i przez to prawie nieprzezroczysty. Po chwili paniki i poszukiwaniu na innych autach kogutów do zamiany postanowilem wydrążyć wiertełkiem klosz koguta. I voila! Działa. A podobno jak coś wygląda na głupie ale działa to znaczy że nie jest głupie...
Straciłem na to ponad godzinę...

DSC_0410.JPG
[DOUBLEPOST=1513817976][/DOUBLEPOST]
Blyskaja jak w energy2000 :D Swietnie to wyglada a na plytki tez bym sie pisał.
Spoko. Jutro zamawiam.
[DOUBLEPOST=1513818084][/DOUBLEPOST]
Miło wiedzieć że ALF się przyda. Lampiony działają fajnie. Jedziesz dalej z koksem.
Idę jak "bóża".. :p
W rzeczywistości dławię się trochę ale drugi pójdzie lepiej. A trzeci sam się zrobi...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#45
Grześku. Koguty to nie problem. Ja do swoich w manie wsadzałem po dwie diody. Ideałem były by 3 sztuki :) wtedy masz efekt kręcenia się.
20170708_012605.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#48
Tak jest. Tylko ja użyłem tego modułu od koguta (dostałeś w paczce), a nie Alfa.
U mnie dwie diody nie wejdą do koguta. Za ciasny. Ale nie ma to znaczenia bo i na jednej fajnie błyska.
[DOUBLEPOST=1513907933,1513907392][/DOUBLEPOST]Robót ciąg dalszy.
Dwa dosatkowe kogutki powstały
DSC_0411.JPG
DSC_0412.JPG
A tak wyglądają po zamontowaniu na dachu:
DSC_0415.JPG
Tylna belka zabezpieczona polimerem światłoutwardzalnym, pomalowana i zamontowana
DSC_0417.JPG
Teraz czeka mnie najgorsze- przepinanie kabli.
Pozdrawiam
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#50
Ładnie te koguty wygladaja(y)
Dzięki.
Roboty idą dalej. Przy porządkowaniu kabli urwał się "ogonek" od włącznika... Ostatniego jaki miałem w tym rozmiarze... Jako że zamocowalem wczesniej gniazdo ładowania, musialem znaleźć nowe miejsce dla wiekszego włącznika... Ot takie problemy mnie nękają ale nie poddajemy się.
DSC_0425.JPG
Spinamy pająka dalej. Wszystkim zainteresowanym zabawą w RC odradzam ten odbiornik do małych aut. Za duzo kablowania w kilku kierunkach i ciężko ułożyć bebechy i przewody.
DSC_0427.JPG
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#51
Święta świętami ale unimoga trzeba skończyć. Podpiałem zatem kable i pierwsza skucha. Jeden z kierunkowskaz nie działa. W dodatku zalany epoksydem... Masakra... W trakcie testów zdechł jeden z kogutów na grillu. Ponadto źle podłączyłem światła i świrują z kogutami. :)
Poniżej filmy z testów.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#53
W zasadzie wszystko jest do ogarnięcia. Kierunek prawdopodobnie będę musiał rozwiercić i na nowo podłączyć diodę bo problem chyba tkwi w podłączeniu na belce. . Kogut z grilla z kolei prawdopodobnie nie styka przy płytce z rezystorami, albo brakuje mu prądu, bo za dużo diod nawaliłem :)
Gdy światła podepnę do własnego zasilania, problem powinien zniknąć.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz do zmiany. Światła tylne są zbyt mocne. Albo będę musiał podmienić diody albo dać większe rezystory.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#54
Fajnie to wszystko wyglada, szkoda strat, wiem jak to wkurza, ale mam tylko jedno pytanko, nie podmalowywales przednich swiateł zeby nie przeświecały?
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#55
Fajnie to wszystko wyglada, szkoda strat, wiem jak to wkurza, ale mam tylko jedno pytanko, nie podmalowywales przednich swiateł zeby nie przeświecały?
Heh. Tez o tym myślę ale obawiam się że to nie wystarczy. Plastik zderzaka cały prześwieca. Bez wymiany zderzaka na np fototrawiony nic nie zdziałam. Pomogłoby prawdopodobnie również pomalowanie go na czarno i znów na biało...
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#56
Heh. Tez o tym myślę ale obawiam się że to nie wystarczy. Plastik zderzaka cały prześwieca. Bez wymiany zderzaka na np fototrawiony nic nie zdziałam. Pomogłoby prawdopodobnie również pomalowanie go na czarno i znów na biało...
Otóż to, ja tez nieraz maluje na czarno a potem na domyślny kolor, ale to wkestia czy jeszcze Ci sie chce takie cos robić jak juz jest nie mal gotowy :) Tak czy siak juz pozazdrościc jeżdzącego modelu :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#57
Znów nie można wrzucać fotek...
[DOUBLEPOST=1514366141,1514364765][/DOUBLEPOST]
Otóż to, ja tez nieraz maluje na czarno a potem na domyślny kolor, ale to wkestia czy jeszcze Ci sie chce takie cos robić jak juz jest nie mal gotowy :) Tak czy siak juz pozazdrościc jeżdzącego modelu :)
Następny tak pomaluję. Teraz to trochę kłopot. Ale człowiek uczy się na błędach - pierwsze koty za płoty ;) Jest to, przypomnę, mój pierwszy oświetlony model z białym zderzakiem :D Poprzednie to ciężarówki herpy, gdzie wystarczyło lekko nawiercić plastik i przykleić do niego diodę, całość razem ze "szkiełkiem" zamontować "na wcisk" i grało...
Tak czy siak podmaluję diodę i zderzak od spodu, to nie jest duży problem. Z wierzchu trochę gorzej, ale może też się uda z tym ciemnym podkładem. Niestety pędzlem, i to może zepsuć cały efekt, bo farba będzie pewnie dość gruba i znikną detale. kto wie, może nawet zamaluję niechcący światła? Mój ojciec mawia, że lepsze jest wrogiem dobrego...
[DOUBLEPOST=1514366229][/DOUBLEPOST]
Witam po przerwie wynikającej z przebiegu reklamacji. Uszkodzony moduł oświetlenia ALF został zastąpiony nowym przeslanym przez sklep. Szacun dla Sol Expert Group. Bez zbednej dyskusji przysłali nowy.
Po podłączeniu okazało się że tym razem moduł jest sprawny i działa. Można zatem spinać całość i kompresować. Patrzac na tę plątaninę kabli zaczynam wątpić w powodzenie misji... Ponizej film z podpiętą diodą do modułu Alf.
hmm... na tym filmie kierunkowskaz działa... masakra...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#58
Witam ponownie. Pomalutku zbliżamy się do końca pracy nad Unimogiem. Doczekał się kierowcy. Wstępnie musiałem go rozczłonkować jak jakiś szalony rzeźnik..
DSC_0495.JPG
_20171225_024556.JPG
W kabinie mieści się połowicznie...

Obecnie po podpięciu kabli i próbie upchnięcia wszystkiego do budy podłączyłem do ładowania. Kilka prób wykonałem do rozładowania baterii...
DSC_0534.JPG
DSC_0533.JPG
DSC_0535.JPG
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#59
Zderzak od spodu pomalowany na gris negro... Bowiem ktoś mi podprowadził czarny... Nadal prześwieca ale chyba nic z tym teraz nie zrobię. Tak jak pisałem wcześniej - musiałbym pomalowac cały zderzak a to nie zawsze musi wyjsc dobrze przy użyciu pędzla...
DSC_0536.JPG
[DOUBLEPOST=1514588107,1514587185][/DOUBLEPOST]A oto filmik z testu.
Komentujcie proszę. Jesli macie sugestie co poprawić to chetnie wysłucham. Kazdy pomysł przyda się przy nastepnych modelach a jest ich w kolejce troszku...
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#60
Co to za Hitler zasiada za kierownica? :D

Zdaje sie ze kabiny od środka nie pomalowales przez co widze ze chyba migacze przeświecaja. W kolejnym modelu warto najpierw podmalowac wszystkie elementy a potem skladac :) Podsumowujac, zazdroszcze małego RC :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 31

Podobne wątki