• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura UMF - modele wagonów węglarek typu 601W

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#82
Chyba nie wszystkie wyremontowali. Jakoś nie widziałem niebieskich ze skośnie ściętym pudłem, choć na fotce jest jeden (co prawda brązowy) ze sprzęgiem śrubowym, a to znaczy że nie wszystkie ścięte zostały szybko pocięte:)
Pozdraw
Storch
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#83
Skład wagonów Eaaos w skali H0.
Wagony wykonane dla naszego klienta.
Konstrukcje całkowicie metalowe, lutowane. Użyte koła RP25, KKS.
Poprawione właściwości jezdne po uwagach jednego z kolegów.
Każdy wagon z innym realnym numerem.
 

Załączniki

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#89
@Ranger, zapewne jakieś z tych zdjęć pojawiło się już kiedyś na forum ale generalnie są one efektem ponad rocznych poszukiwań informacji związanych z wagonami sprzęgowo-ochronnymi. Bardziej wrzucam tutaj te zdjęcia jako ciekawostkę:). Niestety nie jestem w stanie po tak długim czasie posiadania tych zdjęć określić źródła ich pochodzenia.
 

Załączniki

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#91
Mam pomysł na projekt na przyszłość po dystrybucji 408S.

Jakiś czas temu przyszłościowo przygotowaliśmy kalkomanie do 601W w wersji z IVep.
Wagon w tamtych czasach (na początku produkcji) jeździł w tylko w zwartych wahadłach.
Charakteryzował się brakiem zderzaków oraz sprzęgiem SA3.

Możemy jak najbardziej przygotować taki wagon. Minimum 3 różne numery. W związku z brakiem części odlewanych z żywicy nie ma minimum produkcyjnego.
W wagonie można zrobić działający sprzęg SA3 (sprężynka z drucikiem a sprzęg normalnie w czołownicy - tam gdzie powinien być).
Model nie posiadał by wtedy KKS ale może się on znaleźć w zestawie.

Zestawu składałby się z:
– blacha z częściami
– wózki odlewane z mosiądzu
– zbiorniki powietrza odlewane z mosiądzu
– cylinder hamulcowy z mosiądzu
- sprzęg SA3 lub KKS z mosiądzu
– śrubki mocujące
– kalkomanie IVep min 3 różne numery
- koła RP25 10,4/24,4mm - 6 osi.

Cena zestawu to 270zł

Co o tym myślicie?

601Wa.jpg

Parę przykładowych fotek modeli w H0 z późniejszych epok dla przypomnienia.
DSC00018.JPG DSC09799.JPG IMG_20230826_140318.jpg
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#96
Z lokami to jest ten problem, że kiedyś zadałem to pytanie o SA-3 i nikt nie udzilił odpowiedzi. Znaczy zaden ST44 no może S200 w wesji RZD.

A nie myslales o czymś standardowym np. Kadee #58?
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#99
@TORONCIAK To zestaw. Gdyby produkowali całe modele to tampo jak najbardziej miało by sens.

Kiedyś robiłem tampo na modelach i to takie drogie nie jest. Wymaga tylko czasu i maszyny (może być ręczna) najlepiej z zamkniętym kałamarzem. No i seria musiała by być od razu określona ilościowo... Dlatego rozumiem @Ranger a, ze jest to dla Nich "trudne" biznesowo.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
@TORONCIAK To zestaw. Gdyby produkowali całe modele to tampo jak najbardziej miało by sens.

Kiedyś robiłem tampo na modelach i to takie drogie nie jest. Wymaga tylko czasu i maszyny (może być ręczna) najlepiej z zamkniętym kałamarzem. No i seria musiała by być od razu określona ilościowo... Dlatego rozumiem @Ranger a, ze jest to dla Nich "trudne" biznesowo.
To nie jest trudne biznesowo. Mało tego, mamy tamponiarke. Problem tylko polega na tym, że nie opłaca się rozkładać tego wszystkiego dla jednego czy dwóch modeli.
Zamówcie 100 gotowych modeli to będzie tampodruk.
 

Podobne wątki