• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura UMF - modele wagonów węglarek FPL serii Eamnoss

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#1
Udało mi się w tzw. międzyczasie zrobić wagon węglarke firmy FPL. Wiem, że w H0 dostępny jest Class66 więc może będzie miał co ciągnąć, więcej tutaj - klik.
DSC02877.JPG DSC02878.JPG DSC02879.JPG DSC02880.JPG DSC02881.JPG DSC02883.JPG DSC02884.JPG DSC02885.JPG DSC02886.JPG

PS. Prezentowany wagon równiez nie ma właściciela
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Pierwsze zestawy odjechały do nabywców.
Oj!
Czy jest szansa na lepszą kalkomanię w kolorze żółtym, tak aby znaki były żółte jak reszta żółtych elementów wagonu zamiast blado żółtej kalkomani?

I kalkomania biała też. Na modelu jest napisane Stacja Lublin Tatry zamiast Stacja Lublin Tatary. :ostrozny:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#4
Było już o Tatarach w dziale giełda, kalki zostały poprawione. Niestety kalki były drukowane w pewnej szczecińskiej drukarni i nie zadowalają nas. Będzie nowy wydruk, żółty ma być bardziej kryjący. Tutaj obawialiśmy się dać biały podkład pod żółty pod groźbą nietrawienia idealnie. Biały by wyłaził z pod spodu i wyglądało by to jeszcze gorzej.
Dzisiaj puściłem trawienie zestawów, chętnych zapraszam na PW.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Dlaczego znak UIC jest umieszczony na ramie? Wg. norm powinien być w połowie wysokości pudła. Zwyczajowo na tych węglarkach jest nieco wyżej na 3/4 wysokości. Nie znalazłem nigdzie aby był na ramie w tych wannach.

Rozumie że skoro wagon nie znalazł nabywcy to znaczy że został wyprodukowany jeden egz i jest to przeoczenie na jedynym modelu. A może taki rodzynek udokumentowany jakoś?
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#6
Wagon to prototyp i ma pewne niedoskonalosci. Wersja seryjna bedzie zgodna 100% z oryginalem. Mam tu na mysli pozycjonowanie napisow.
Podziwiam spostrzegawczosc kolegow. Dzieki za uwagi.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#7
Bardzo sobie cenię uwagi kolegów z forum, mobilizują mnie do większego wysiłku. W związku z tym poprawiłem węglarkę.
Napis UIC wrócił na swoje miejsce, logo FPL jest żółte a stacja Tatary już nie jest "Tatrami".
Położyłem najpierw samą literkę "a" a potem "ry" i jest ;)
DSC02892.JPG DSC02893.JPG DSC02888.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#9
Pewnie, nowy wydruk kalek ma z założenia mieć co najmniej 20 różnych numerów uchwyconych w całej Polsce. Składy jeżdżą w zwartym szyku i nie wypada mieć na haku dwóch takich samych wagonów ;)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#12
Z przykrością informuje, że blachy do wagonów FPL będą dopiero po świętach. Z drugiej strony może to i lepiej bo pośpiech prowadzi do błędów.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#14
ZBIERAMY ZAMÓWIENIA NA WĘGLARKI EAMNOSS FPL. DOSTĘPNE BĘDZIE MIN 7 RÓŻNYCH NUMERÓW. JEDNAK ZASADNICZO ICH ILOŚĆ JEST NIEOGRANICZONA. WAGON BĘDZIE POSIADAŁ NOWE CAŁKOWICIE ODLEWANE Z MOSIĄDZU WÓZKI Z PIĘKNYMI SPRĘŻYNAMI I INNYMI DETALAMI. ODLEWANE WÓZKI ZNAKOMICIE DOCIĄŻĄ WAGON.

WAGONY DOSTĘPNE RÓWNIEŻ W WERSJI DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU. W ZESTAWACH NOWE POPRAWIONE KALKOMANIE Z FILMEM TYLKO POD TREŚCIĄ, NIE WYMAGAJĄ PRECYZYJNEGO WYCINANIA. NASYCENIE ŻÓŁTEGO DOBRANE ODPOWIEDNIO DO ORYGINAŁU.
ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO ZAMÓWIEŃ.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#15
Można zamawiać sety do montażu jak i gotowe węglarki Eamnoss FPL. Mam już nowe kalki z 9 numerami. Żółty napisów FPL pięknie nasycony.
Zapraszam do zamawiania.
Kalki te znajdą się również na gotowych wagonach które zamówiliście. Wagony są już w montażu.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#16
Wreszcie mam przyjemność zaprezentować gotowy i ostateczny węglarki Eamnoss FPL z poprawionymi kalkomaniami, nową przebudowaną podłogą, pomalowanym na czarno środkiem itp.
Wagony z pierwszej serii które zamawialiście są już w końcowej fazie montażu który wykonujemy sami. Za pierwsza serie węglarek nie odpowiada TMF jak to było wcześniej ustalane.
Zapraszam do zamawiania gotowych wagonów jak i zestawów.
DSC03943.JPG DSC03944.JPG DSC03945.JPG DSC03946.JPG DSC03948.JPG DSC03950.JPG DSC03951.JPG
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#17
Class 66 już dostępny u ESU. Zapraszam do zamawiania gotowych wagonów jak i zestawów Eamnoss FPL. W ciągu tygodnia rusza montaż kolejnej transzy wagonów.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#18
Pierwsza wielka seria wagonów skończona. Wszyscy którzy czekają na pewno się nie zawiodą. Nakład obejmował węglarki z 8 różnymi numerami. W wersji seryjnej poprawione zostały sztywność wszystkich poręczy oraz ramy wagonu.
Mały przykład.
DSC04408.JPG DSC04410.JPG DSC04411.JPG

JEDNOCZEŚNIE PRAGNĘ POINFORMOWAĆ, ŻE ZBIERAMY ZAMÓWIENIA NA DRUGĄ SERIĘ. TERMIN REALIZACJI TO LUTY/MARZEC 2015.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#19
Najnowsza seria węglarek FPL H0 ukończona. Jest to pierwsze dzieło nowego montera. Trzeba przyznać, że spisała się wyśmienicie. Smaczku dodają wózki nowej konstrukcji zaprojektowane i wydrukowane w 3D a następnie odlane z mosiądzu. Obecnie wagon waży 75gr.
Serdecznie zapraszam do oglądania. Powstała seria opiewa na 8 różnych numerów wagonów w dwóch odcieniach zieleni.
Więcej o wagonach na naszej stronie:
http://www.eaos.pl/weglarka-eamnoss-fpl-h0/
DSC05999.JPG DSC06001.JPG DSC06002.JPG DSC06003.JPG DSC06005.JPG DSC06007.JPG DSC06009.JPG DSC06010.JPG DSC06011.JPG

UWAGA: SĄ WOLNE WAGONY DO WZIĘCIA, PROSZĘ O KONTAKT NA PW CHĘTNYCH.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki