• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK UMF - modele wagonów cystern typu 406R

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
Przepraszam, że się wtrące, aczkolwiek tablice przestawcze hamulca tj próżny-ładowny i towarowy-osobowy na pierwszych dwóch zdjęciach są w położeniu ładowny-towarowy a na kolejnych próżny-osobowy, chyba że to dwa różne wagony są. To takie ,,zboczenie" zawodowe, ale myślę że konstruktywne, bo wagony zacne ;)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Część z was pyta nas kiedy będzie kolejna seria cystern 406R.
Wstrzymaliśmy na razie ich produkcje. Poprawiamy wszystkie mankamenty, min oznaczenia IVep.
Modyfikacja polega tez na dodaniu brakujących detali które pokazywałem w innym wątku tu i tu

Chcemy aby nasze modele znacząco wykraczały poziomem ponad Robo i Piko.
Wznowienie produkcji planujemy na początek przyszłego roku.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
No i super. Mnie najbardziej interesują w wersji z białym walczakiem i pomarańczowym pasem z okresu 1990-1995. Kiedy będzie jakaś informacja co do proponowanych malowań i dat rewizji?
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Zasadniczo jest ona dostępna w naszym katalogu. Są tam wszystkie malowania i epoka. Co do samych numerów to dodam do katalogu ich dostępną ilość. dat rewizji i samych numerów nie podaję w katalogu.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Jest katalog. Ale tak na pierwszy rzut oka na napisy na tych białych to wygląda że po 1995 roku są. Może się pojawią bo zdecydowałem że będę budował skład jednak w oparciu o najdroższe z dostępnych na rynku modele tych wagonów ;)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Witam
Dopiero po prawie roku postawiłem cysterny na torach i wyszedł problem z montażem sprzęgów. Otóż żadne sprzęgi, czy to oczkowe PIKO, Roco czy od Fleischmanna nie wchodzą w otwory KKS. Jedynie oczkowe weszły trochę. Moim zdaniem należałoby podpiłować trochę otwory w KKS.
KKS też nie za bardzo jest wychylny.
Bardzo proszę o spostrzeżenia kolegów, którzy mają te cysterny, jak spięli ze sobą wagony.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Witam
Dopiero po prawie roku postawiłem cysterny na torach i wyszedł problem z montażem sprzęgów. Otóż żadne sprzęgi, czy to oczkowe PIKO, Roco czy od Fleischmanna nie wchodzą w otwory KKS. Jedynie oczkowe weszły trochę. Moim zdaniem należałoby podpiłować trochę otwory w KKS.
KKS też nie za bardzo jest wychylny.
Bardzo proszę o spostrzeżenia kolegów, którzy mają te cysterny, jak spięli ze sobą wagony.

Musisz po prostu uciąć końcówki sprzęgów, trochę podpiłować to co zostanie i wtedy na klej zamocować w mocowaniu. Wtedy jakoś to już wygląda i da się tym jeździć.

71496922_942083366170472_8788446859434655744_o.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Witam
Dopiero po prawie roku postawiłem cysterny na torach i wyszedł problem z montażem sprzęgów. Otóż żadne sprzęgi, czy to oczkowe PIKO, Roco czy od Fleischmanna nie wchodzą w otwory KKS. Jedynie oczkowe weszły trochę. Moim zdaniem należałoby podpiłować trochę otwory w KKS.
KKS też nie za bardzo jest wychylny.
Bardzo proszę o spostrzeżenia kolegów, którzy mają te cysterny, jak spięli ze sobą wagony.
Pamiętam, że problem sprzęgów był opisywany.
Napisz lub zadzwoń bezpośrednio do UMF. Wytłumaczy Ci co trzeba zrobić.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Pamiętam, że problem sprzęgów był opisywany.
Napisz lub zadzwoń bezpośrednio do UMF. Wytłumaczy Ci co trzeba zrobić.
Napisałem. Niezależnie od tego opisałem problem tutaj.
Jeden Ze sposobów na sprzęgi zaproponował Mariusz. Jednak sam sposób i rodzaj zamontowania KKS mi się nie podoba. W KKS taki kołeczek od dołu przeszkadza w tym aby KKS był wychylny. Coś tu jest niedopracowane i dobrze by było aby koledzy z UMF rozważyli inne rozwiązania. W sumie to tylko z tymi wagonami mam problem ze sprzęgnięciem wagonów. Może usunąć KKS i zastosować coś z Weinerta ?
Ciekawy jestem jak inni sobie poradzili z tym problemem, o ile nie pochowali swoich skarbów do szaf i gablotek.
 

Podobne wątki