• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK UMF - modele wagonów cystern typu 406R

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#1
Wprowadziłem na stałe do oferty UMF wagon cysternę 406R. Podobnie jak w TT cysterna ma wszystkie detale + troche detali - bajerów które nie było mozliwe do zrobienia w TT. Poniżej fotka blachy:


Na fotce nie ma wózków 1XTa gdyż ich autorem jest kolega Fred3rg. Planujemy składane wózki z blach + odlewane z mosiądzu maźnice. Jesli sie nie uda załatwić odlewów bedzie wszystko blach. Z racji wielkości porzadne polutowanie nie będzie stanowić jakiegokolwiek problemu.
W międzyczasie zamówiłem kolorowe kalki u Alegratki z dodatkowymi numerami an 50 wagonów. Na kalce znajduje się jeden numer na brunatny DEC i jeden na białą beczke z paskiem również DEC.

Temat będzie słuzył zaprezentowaniu relacji z budowy, na wszelkie pytania też w nim odpowiem.
 

Załączniki

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#4
W tej chwili nic nie powiem. Nie mam jeszcze ani zbionika do odlania ani kalek. Pierwsze zdjęcia prorotypu powinny być w ciągu najbliższych dni.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#5
Poniżej parę fotek prototypu z detalami:


Ogólnie brakuje jeszcze niektórych elementów, w tym, instalacji hamulcowej, gniazd buforów, sprzęgów, zaworu dennego DN100, zaworów na zbiorniku i przede wszystkim wózków. Jednakże wszystko w swoim czasie.
 

Załączniki

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#8
Wiem,że projekt SM48 pochłania wiele Twojej uwagi Ranger, a jak się ma sprawa cysterny?
No bo trochę "wody już opłynęło"-a tu żadnych wiadomości :cry:
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#9
Projekt SM48 został już zakończony.
Cysterna jest złożona ale wspaniałomyślnie wytrawiłem sobie tylko jeden wózek. :D Musze zrobić drugi(będe go miał za max. 2 tyg.) i poskładać całość.
Myśle o zrobieniu cystern w przeciągu 2 miesięcy. Dam znać kiedy będzie można sie zapisywać i jaka będzie cena zestawu.
 

750mm

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Chciałbym wygrać to by dopiero było, natomiast na zakup ma już aprobatę żony więc powoli nie mogę się doczekać:)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#14
Wreszcie mogłem sprawdzić wagon po zestawieniu z wózkami.
Cysterna prezentucje się świetnie na pięknymi wózkami 1XTa od Fred'a:


W związku z tym, że prace nad beczką dobiegły końca (oprócz paru detali nie zmieniających założeń projektu) czas zacząć zapisy. Przewidywana cena zestawu 230zł. W skłąd zestawu wejdą:
-blacha z wagonem i wózkami,
-odlew zbiornika,
-bufory toczone od Kluby,
-kalkomanie.

Ilość dostepnych zestawów 47sztuk.


Przewidywany czas dostępności 1,5-2 miesięcy od teraz. Termin jest płynny +/- 2 tyg.
 

Załączniki

Podobne wątki