• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK UMF - modele wagonów cystern typu 406R

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#41
Mam nadzieję, że kolega Fred wyjaśnił co i jak z wózkami i mocowaniem sprzęgu.

Natomiast jeśli chodzi o 406R w budką to nie na tej ramie. Mam dokumentację dot. 406R/Ra na starszej ramie i z budką. Trzeba by narysować nową ramę, może w drugiej serii.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#44
W związku z tym, że odlewy w domu trzeba było skończyć jedną beczkę dla 100% sprawdzenia składalności przed trawieniem masowym. Miłego oglądania :D :
 

Załączniki

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#48
Modelik bardzo ładny, wreszcie coś "swojskiego". No i wózki rodzimej konstrukcji (chociaż uproszczone, bo bez hamulca) - też miłe.
I chociaż nie posiadam umiejętności w budowaniu taboru, jedno "rzuciło mnie się na oczy" - sposób mocowania wózka do ostoi. W prostocie rozwiązania pobiłeś nawet chińczyków ;) Powinieneś to opatentować !
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#49
Rozwiązanie proste ale nie prostackie. Jest tylko jeden szkopuł. Mocowanie jest dla tych którzy nie beda demontowali wózków 5 razy dziennie bo inaczej łapki się "zmeczą" i odpadną :D

Szczęki hamulcowe są w wózkach tylko od zewnątrz. Natomiast jest jeszcze ambitny plan zrobienia instalacji hamucowej i ciśnieniowej wraz ze zbirnikami ale raczej nie w wersji seryjnej tylko jako dodatkowy element. Będe chciał to odlać 8)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#58
Koledzy, nie zaśmiecajcie wątku. Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane a jeśli będzie reedycja to wtedy będziemy sie zapisywali na zestawy.

Co do FPL to nie ma problemu, tylko kalek nie będe miał :(
Jednak w tej chwili najważniejsza jest 406R i węglarka musi poczekać. Co za dużo to niezdrowo.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#59
Czy jest dostępna instrukcja montażu do tego wagonu? Chętnie bym zerknął jak wygląda montaż, poza tym nie ukrywam że przygarnąłbym jedną 406R, no ale na razie niestety muszę czekać
 

Podobne wątki