• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK UMF - modele wagonów cystern typu 406R

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#24
W skład zestawu wchodza oznaczenia DEC z ep.V. Na kalkach są dwa numery. Jeśli dacie radę załatwić druk kalek to mam gotowe zonaczenia w IVep. Można też druknąć czarne partie na białego DEC.
Powoli zbliżamy się do końca zapisów planowanej liczby zestawów.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#25
KONIEC

Ilość zestawów które przewidziałem jest jak widać za mała. W związku z tym, że produkujemy ponad 40 zestawów to trzeba zrobić dwie formy do odlewów. Jedna wytrzyma max. 40 odlewów.
Mogę zwiększyć ilość zestawów do 78 lub więcej ale na zestawy zamawiane od teraz nie bedzie oznaczeń jeśli nie wydrukujemy czegoś sami.
Także jeśli ktoś chce jeszcze zamówić zestaw to zapraszam ale na razie bez oznaczeń.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#26
Dobre wieści

Udało mi się załatwić oznaczenia PEC na IVep. w kolorze kremowym.
Liczba zapisów na razie ograniczona do 78 kompletów.
 

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 1 3
#29
Proszę o dopisanie mnie do listy chętnych do zakupu "beczki" w epoce V. Czy wagon będzie posiadał zestawy kołowe i sprężynki do kinematyki sprzęgu, ponieważ w opisie nie ma tej informacji, a nie wiem czy jest to przeoczenie, czy faktycznie tak ma być.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#30
W zestawie będzie to co jest opisane, wagon nie będzie miał KKS i jest to celowe.
Co do kół to mogą być w zestawie ale za dopłatą (bez marży). Jednak jeden da zwykłe koła a inny RP25 (sam takie dałem) bo cysterna będzie lepiej wyglądać. W tej ramie wszystko widać, nic nie jest zasłonięte i między innymi dla zachowania tego dobrego wyglądu zrezygnowałem z KKS. Jeśli ktoś poradzi sobie z poskładaniem cysterny to dorobienie KKS z wykorzystaniem gotowego modułu nie będzie problemem.
Proszę, czytajcie uważnie posty.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#31
Zapewne za bardzo się wychylę ale:
Ranger napisał(a):
W zestawie będzie to co jest opisane, wagon nie będzie miał KKS i jest to celowe.
Szkoda...bo wielu pewnie na to liczyło, żeby poskładać model i wpiąć go w skład cystern. Czyli zamawiacie sobie model do gabloty, nie do wpięcia w skład i jeżdżenia po makiecie... :(
Ranger napisał(a):
Jeśli ktoś poradzi sobie z poskładaniem cysterny to dorobienie KKS z wykorzystaniem gotowego modułu nie będzie problemem.
Sądzę, że dla niektórych będzie to problem...
Powinieneś zaproponować swoim klientom zamówienie kompletnego KKS'u za dopłatą. Pewnie większość zamawiających zastanawia się nad sensem kupna blaszek, do których trzeba domawiać kolejne elementy. W moim mniemaniu 406R nie jest taka tania jak na zestaw "zrób to sam" ;)
Cena blaszek + elementy "zamów se sam" (osie,kinematyka) = koszty końcowe rosną... No i nie ma pewności jaki rodzaj kinematyki kupić, czy trzeba coś dłubać samemu ;)
Ranger napisał(a):
Proszę, czytajcie uważnie posty.
Wprowadziłeś ludzi w błąd takimi niedopowiedzianymi faktami, nie zwalaj winy na "czytających nieuważnie", bo takie rzeczy jak kółka czy kinematyka powinny być w tzw. standardzie.
Gdyby ktoś się o kinematykę i ośki nie zapytał to dopiero by się o tym przekonał po otwarciu przesyłki odebranej od listonosza.

Żeby nie było jątrzenia "nie zamówiłeś, a najwięcej masz do gadania!" - chciałem, bo mam pokaźny skład cystern DEC, ale nie zamówię ;) Wolę zakupić za tą cenę jedną czy dwie cysterny DEC geko/tilliga, lub zamówić konwersję u DarkaW niż bawić się w 'zrób se sam'.

Na koniec całkowicie bez ironii i podtekstów:
Powodzenia życzę i sukcesów w dalszych pracach i tworzeniu modeli, bo masz talent i pomysły ;)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#32
Uriel napisał(a):
Czyli zamawiacie sobie model do gabloty, nie do wpięcia w skład i jeżdżenia po makiecie... :(
Bzdura, nie widziałeś jak wygląda wagon z dyszlem sprzęgu mocowanym do wózka w TT. Wagon jeździ bez problemów. Nawet w składzie złożonym z 12 sztuk (taki mam).
Jak już pisałem KKS zasłoni całą część ramy między czołownica a belką gdzie jest czop skrętu.
Jeśli odpowiadają Ci zabawki Tilliga z własnie takim rozwiązaniem to ok, o gustach sie nie dyskutuje.
Uriel napisał(a):
Powinieneś zaproponować swoim klientom zamówienie kompletnego KKS'u za dopłatą.
Już raz dałem się wciągnąć w takie zabawy z czesciami Roco których do dzisiaj nie ma. Sorry ale nie tym razem.
Mogę zaproponować gotowy KKS nie ma problemu. Jednakże nie będzie to ani estetyczne ani potrzebne.
Uriel napisał(a):
takie rzeczy jak kółka czy kinematyka powinny być w tzw. standardzie.
Kółka mogę ściągnąć i o tym już pisałem ale jak widać kolega jednak nie czyta uważnie postów.
Sprzęgów nie będzie bo w H0 jest ich za dużo rodzajów. Cena zestawu wcale nie jest wysoka biorąc pod uwagę koszta produkcji. Jednakże nie będe się tu litytował i nie uważam abym musiał się przed kimkolwiek tłumaczyć. Spróbuj sam coś zaprojektować a potem uruchomić produkcję a przekonasz się, że żyjesz w błędnym przekonaniu, ze wszystko jest za darmo.

Uriel napisał(a):
Wolę zakupić za tą cenę jedną czy dwie cysterny DEC geko/tilliga, lub zamówić konwersję u DarkaW niż bawić się w 'zrób se sam'.
j.w. O gustach sie nie dyskutuje. Ja mogę sie pochwalić składami z kilkunastu wagonów zrobionymi w 100% własnoręcznie wraz z cięgnikiem w postaci SM42/SM48 na początku.
Seryjni producenci nie zrobią wagonów typu 406R bo rama wymaga zbyt dużych poświęceń (jak dla nich) w postaci KKS oraz wygląd oryginału nie jest możliwy do osiągnięcia w produkcji seryjnej.

Uriel napisał(a):
Na koniec całkowicie bez ironii i podtekstów:
Powodzenia życzę i sukcesów w dalszych pracach i tworzeniu modeli, bo masz talent i pomysły ;)
Dziękuję za słowa uznania. Jeśli produkcja 406R będzie się cieszyć uznaniem to za nią pójdzie produkcja 28/29R oraz Rt500 wprowadzanych własnie do sąsiedniej oferty TT.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#33
Ranger napisał(a):
Bzdura, nie widziałeś jak wygląda wagon z dyszlem sprzęgu mocowanym do wózka w TT. Wagon jeździ bez problemów. Nawet w składzie złożonym z 12 sztuk (taki mam).
To zaproponuj takie rozwiązanie, a nie zwalaj problem zamontowania kinematyki na klientów ;)
Ranger napisał(a):
Już raz dałem się wciągnąć w takie zabawy z czesciami Roco których do dzisiaj nie ma. Sorry ale nie tym razem.
Mogę zaproponować gotowy KKS nie ma problemu. Jednakże nie będzie to ani estetyczne ani potrzebne.
Myślisz, że pojedyncza osoba zamówi u Roco i innych producentów jedną parę kinematyki? Czasami trzeba iść na ustępstwa między realizmem, a estetyką/praktycznością modelu. Widziałem kiedyś, że Makieciarz ma w swojej ofercie zestawy uniwersalnej kinematyki, ale czy dalej to jest dostępne i jaki będzie czas realizacji zamówienia?
Ranger napisał(a):
Cena zestawu wcale nie jest wysoka biorąc pod uwagę koszta produkcji. Jednakże nie będe się tu litytował i nie uważam abym musiał się przed kimkolwiek tłumaczyć. Spróbuj sam coś zaprojektować a potem uruchomić produkcję a przekonasz się, że żyjesz w błędnym przekonaniu, ze wszystko jest za darmo. [...]Ja mogę sie pochwalić składami z kilkunastu wagonów zrobionymi w 100% własnoręcznie wraz z cięgnikiem w postaci SM42/SM48 na początku.
Tak... najlepiej zaatakować, że się nie znam ;) Jak już dochodzimy do "autochwalenia się" to powiem Ci, że mam styczność z 'takimi' rzeczami ;) Modele, które przechodziły przez moje 'rączki' stoją w gablotach czy leżą w pudełkach wielu osób z tego forum, czy forum TT, ale mało kto o tym wie ;) W Twojej kolekcji też takowe modele są ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#34
A po cholerę wam ta kinematyka?
We FREMO kinematykę często się usuwa lub blokuje, bo tylko przeszkadza.

Natomiast, by nie było nieporozumień, trzeba wyraźnie podkreślić, że oferta opiewa na zestaw do samodzielnego montażu - bo ostatnie zdjęcie może sugerować gotowy wagon.
Ranger, wrzuć po prostu zdjęcie zestawu, aby ci co nie czytają ale oglądają obrazki, wiedzieli :)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#35
Foto jest na początku. Do zestawu będzie jeszcze druga blacha z wózkami, odlewana bania i inne pierdółki. Co do postu kolegi Uriel to powiem krótko, gadaczom podziękujemy pomimo ich ogromnego wirtualnego dorobku :D
Nie mam czasu na prowadzenie dysputy o nicznym.
 

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#36
czy możesz wrzucić zdjęcie od czoła wagonu a nie tylko burty. wtedy zobaczy się jak wygląda miejsce na "dyszel" Mysle że wiem o co chodzi z brakiem KKK i bede zadowolony jesli bedzie to tak jak widziałem w konstrukcji 1Xt
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#37
Ranger napisał(a):
Co do postu kolegi Uriel to powiem krótko, gadaczom podziękujemy pomimo ich ogromnego wirtualnego dorobku :D
Nie mam czasu na prowadzenie dysputy o nicznym.
Cwaniactwo i poszanowanie drugiej osoby aż "bije" od Ciebie ;) Mnie to nie rusza ;) Nie muszę obrastać w piórka i unosić się dumą czego to ja nie zrobiłem/sprzedałem w świecie modelarskim... Z każdym zakończonym projektem odpowiednie zdjęcia modeli lądują w specjalnym folderze na dysku twardym ;)
Również nie mam czasu na prowadzenie dysputy o niczym, szczególnie z ludźmi aroganckimi... Projekty czekają...

@ciekma - szanuję Cię, ale zauważ, że nie cała Polska bawi się we FREMO ;)
 
Reakcje
15 0 0
#38
Ja kilka słów o wózkach:
Wózek składa się z 15 elementów i zawiera gniazdo sprzęgu NEM na belce czołowej. Przystosowany do zestawów kołowych o długości osi 24,7mm. Montaż wózków oceniam jako średnio trudny. W załączniku zdjęcie prototypów. Ostateczna wersja wózka nie jest jeszcze gotowa. Pracuję nad ostatnimi poprawkami.

Ponieważ docierają do mnie pytania o dostępność samych wózków odpowiadam, że oczywiście będą dostępne, gdy powstanie ostateczna wersja z której będę zadowolony. Mam nadzieję, że już wkrótce. Gdy będą gotowe założę o nich nowy wątek. Przewidywana cena ok. 50zł za parę do samodzielnego montażu.

Nie planuję na razie sprzedawać zmontowanych wózków. Jeśli pojawią się w takiej wersji to raczej pojedyncze egzemplarze prototypowe, a i to nie jest pewne.

W kwestii krótkiego sprzęgu:
Główną zaletą tego modelu są liczne detale, oraz dokładnie odwzorowana rama. Szkoda więc było by pchać pod nią jakieś pudło, lub wypełniać nim ładne otwory między belkami. Stąd od początku, także w TT sprzęg był planowany w wózku. To jest jednak model w którym najważniejsze jest podobieństwo do oryginału i ta cecha odróżnia go od wielkoseryjnych produkcji. Sądzę, że można pójść na takie ustępstwo jak rezygnacja z mechanizmu krótkiego sprzęgu, dla osiągnięcia innego celu.
Montaż mechanizmu jest oczywiście możliwy. Zgodzę się z tym co Ranger napisał: jeśli ktoś potrafi zmontować cały wagon, to zamocowanie pod ramą gotowego, firmowego mechanizmu będzie dla niego proste ;)

Mechanizmy nie są niedostępne. Nie trzeba pisać do producenta, czy nie odstąpi 2 sztuk. Mechanizmy wspomnianego wyżej ROCO można kupić TU ,
lub w większej ilości TU
Ja osobiście użył bym raczej Gutzold'a: TU
 

Załączniki

  • 29,7 KB Wyświetleń: 1.005
  • 25,9 KB Wyświetleń: 1.004
  • 15,3 KB Wyświetleń: 1.002
  • 51,9 KB Wyświetleń: 1.002

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
#39
Ranger ... nie zapomnij o mnie ... 4 sztuki w epoce IV zamawiam ... a co niech będzie segment w składzie z tych cystern ...

NIE MYŚLAŁEŚ O WERSJI Z BUDKĄ HAMULCOWĄ ?!
 

Podobne wątki