• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - modele wagonów chłodni serii Smmz

Ranger

Znany użytkownik
O super by było, można by wtedy nałożyć same blaszki na budę o ile będzie sie trzymała kupy. Nowe beczki już sie robią. Było spore opóźnienie w związku z produkcjami bierzącymi. W tej chwili kończę matki bo prosto z tokarki nie nadawały sie do odlewania.
Dzisiaj ostatnie pociągnięcia przy RT500 i będę jechał z tym do odlewnika.
Przy okazji aby nie zakładać nowego wątku, napiszcie czy było by zainteresowanie chłodnia [=urlhttp://www.eaos.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=122:chodnia-slmz&catid=35:wagony-tt&Itemid=57]Slmz[/url]
Odnośnie brania sie za modele. kolega Corwin mógłby pomóc nieco z planami jak ma dostęp i od razu coś nowego sięm ukaże. I mówię tu niekoniecznie o darmowej pomocy. Produkowanie na raz tych samych modeli to jak wiemy konkurencja. Ani EFC ani PIKO nie sa moimi kolegami (tak jak ModArt) z którymi ustalam co robimy aby nie wchodzić sobie w drogę.

Grzeju

Aktywny użytkownik
Na 100% biorę 2 chłodnie... a może więcej... zależy jaka będzie cena.
Czy była by możliwość takiego opracowania blaszek, aby możliwe było zakupienie samych bud, bez podwozi, kół, buforów?

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Blaszki sa juz opracowane. W H0 mam zamiar zrobić odlewane widły maźnicze z samymi maźnicami aby wszystko było bardzo 3D a nie jak to bywa czasami w przypadku blaszek po prostu płaskie. O cenie ciężko coś powiedzieć. Wytrawię teraz Prorotyp i będę mógł coś powiedzieć o cenie. Blaszka będzie spora ale nie będzie żadnych odlewów żywicznych. Jedynie budory i te widły z mosiądzu. Cena nie powinna przekroczyć 170zł/KIT. Oznaczenia dowolne. Przekrojowo od II do IVep.
Nawet dla paru kolegów warto zrobić zestawy.
Skoro jest jakies zainteresowanie to proszę o wydzielenie postów i chłodni do nowego temaTU, mozę być "Chłodnia Smmz UMF". Dziękuję z góry adminowi lub modowi za cierpliwość.:D

Grzeju

Aktywny użytkownik
Co masz na myśli pisząc "zabudowa"?
Nadal będzie błąd w tytule , ten wagon to albo E-I(rzymskie 1)- konstrukcja przedwojenna, albo 1L(31W) - produkcja powojenna.
To co podajesz - Smlz - to znak serii i jest on różny dla wagonów o różnym przeznaczeniu (choć zewnętrznie będą takie same).

Seria "Smlz" wskazywałaby raczej na wagon przedwojenny, stąd moje pierwsze pytanie.

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Mam na mysli detale dot. budowy wagonu: min typ buforów, typ zawiasów na drzwiach (konstrkcja), okapniki, wsypy suchego lodu. Im bliżej IVep. tym bardziej zanikały detale jw (bufory wymieniono na inny typ).
W tej chwili planuję chłodnię w III i VIep zatem 1L czy jak wolisz 31W.

Grzeju

Aktywny użytkownik
Widziałem tą chłodnię na Hobby. Niestety nie miałem aparatu aby zrobić zdjęcie
Można prosić o fotki już w H0? Znana jest już cena i termin , bo kolegi Rangera akurat nie było na stoisku...aby go zapytać osobiście.